۲۷ آبان ۱۳۹۲

مرغ مگس خوار گلو یاقوتی | Ruby-Throated Hummingbird

۲۷ آبان ۱۳۹۲ 4446 بازدیدکننده 4 نظر
مرغ مگس خوار گلو یاقوتی | Ruby-Throated Hummingbird در این مقاله می خوانید

دراین مقاله شما می توانید با نحوه زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و نحوه تغذیه مرغ مگس خوار گلو یاقوتی آشنا شوید. ...

مرغ مگس خوار گلو یاقوتی | Ruby-Throated Hummingbird

خصوصیات مرغ مگس خوار گلو یاقوتی

نوع نر این مرغ مگس‌خوار واقعاً دارای یک گلوی قرمز است درحالی‌که نوع ماده این‌گونه نیست. شما باید خیلی سریع نگاه کنید تا بتوانید آنرا ببینید، برای اینکه این پرنده‌های سریع می‌توانند 53 بار در ثانیه بال زده و به شکلی آکروباتیک پرواز می کنند که تعداد کمی از پرندگان دیگر قادر به آنجام آن هستند. آن‌ها اغلب به صورت شناور و ساکن هستند و از بالا به پایین یا به سمت عقب نیز می توانند پرواز کنند. این مرغ‌های مگس‌خوار پاهای کوچک دارند، بنابراین نمی‌توانند راه رفته و یا حتی به خوبی لی‌لی کنند.

 

محل زندگی و تغذیه مرغ مگس خوار

مرغ مگس‌خوار گلو یاقوتی در جنگل‌ها زندگی می‌کند، اما در باغ‌هایی که گیاهان گل دار فراوان هستند نیز یافت می‌شود. آن‌ها به صورت شناور پرواز کرده و از گل‌ها، شهد و شیره‌ی گیاهان تغذیه کنند. در طی این فرایند تغذیه از گل‌ها، پرندگان از بسیاری از گیاهان گرده‌افشانی می‌کنند.

این پرندگان کوچک همه چیز خوار هستند و گاهی از حشرات و عنکبوت‌ها تغذیه می‌کنند. مرغ مگس‌خوار گلو قرمز بالغ ممکن است هرروز دو برابر وزن بدنش غذا بخورد که این غذا برای بال زدن‌های سریع و فعالیت‌های زیادش مورد نیاز است.

 

زاد و ولد و نحوه نگهداری فرزندان

این مرغ مگس‌خوار در شمال شرقی آمریکا رشد می‌کند و تنها نوعی است که آنجا یافت می‌شود. نرها قلمرویی را برای خود مشخص کرده و به ماده‌ هایی که وارد آن شود با بال زدن‌های سریع، حرکاتی مانند غوطه‌ور شدن و نشان دادن سرخی گلویشان اظهار عشق می‌کنند. ماده‌ها به تنهایی از فرزندان خود مراقبت می کنند. آن‌ها 1 تا 3 تخم گذاشته و به مدت 2 هفته روی تخم‌ها می‌خوابند. پس از بیرون آمدن جوجه‌ها از تخم، تا سه هفته به آن‌ها غذا می‌دهند. یک پرنده ماده ممکن است چندین بار در سال تخم بگذارد. مرغ های مگس‌خوار در فصل‌هایی به غیر از فصل تولیدمثل، اکثراً منزوی هستند.

 

نحوه زندگی مرغ مگس خوار

مرغ مگس‌خوار گلو یاقوتی زمستان را در آمریکای مرکزی و مکزیک می‌گذراند. برای رسیدن به شمال آمریکا که سرزمین تولیدمثل آن‌هاست این پرندگان مانند شرکت در مسابقه ماراتن به سرعت پرواز کرده و بدون توقف بر فراز خلیج مکزیک پرواز می‌کنند. آن‌ها ممکن است برای آماده شدن این سفر طولانی، وزنشان را دو برابر کنند.

 

 1. مرغ مگس‌خوار گلو یاقوتی (Ruby-throated hummingbird)

  نوع

  پرنده

  رژیم غذایی

  همه چیز خوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  5 تا 9 سال

  اندازه

  7 تا 9 سانتی متر

  وزن

  2 تا 6 گرم

  اندازه به نسبت یک انسان 2 متری

  مرغ مگس خوار گلو یاقوتی

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  مرغ مگس خوار گلو یاقوتی

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040