۲۷ آبان ۱۳۹۲

طوطی | Parrot

۲۷ آبان ۱۳۹۲ 2781 بازدیدکننده 0 نظر
طوطی | Parrot در این مقاله می خوانید

در این مقاله با نحوه زندگی، نوع تغذیه، خلق و خو و خصوصیات طوطی آشنا خواهید شد ...

طوطی | Parrot

گونه های مختلف طوطی

طوطی‌ها، گروه بزرگی از پرندگان بوده و بیش از 350 نوع پرنده‌ی مختلف در این گروه وجود ر دارد. Macaws (طوطی دم بلند آمریکایی)، Amazons(طوطی های آمازون) ، lorikeets( طوطی کوچک استرالیایی)، lovebirds (مرغ عشق)، cockatoos( طوطی کاکل سفید) و خیلی از پرندگان دیگر در گروه طوطی‌ها به حساب می‌آیند.

 

شباهت طوطی ها با یکدیگر

اگرچه تفاوت‌های زیادی بین این پرندگان وجود دارد، اما طوطی ها شباهت‌هایی هم به هم دارند. منقار همه‌ی آن‌ها به شکل منحنی بوده و همه طوطی ها در هر پا 4 انگشت دارند که  دو انگشت رو به جلو و دو انگشت رو به عقب است.

 

نوع تغذیه طوطی ها

بیشتر طوطی‌ها میوه، گل، شکوفه، مغزهای گیاهی، بذر و حیوانات کوچک مانند حشرات را می‌خورند.طوطی‌های در شرایط آب و هوایی گرم تقریباً در همه جای دنیا یافت می‌شوند. بیش‌ترین تنوع آن‌ها در استرالیا، آمریکای مرکزی و جنوبی موجود است.

 

نوع ارتباط انسان ها با طوطی ها

بسیاری از طوطی‌ها همانند Macaws (طوطی دم بلند آمریکایی) ، Amazons (طوطی های آمازون)، cockatoos ( طوطی کاکل سفید) و parakeets( طوطی کوچک دم دراز یا همان قناری) به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می‌شوند. این پرندگان به علت هوش، جذابیت، رنگارنگ بودن و قدرت تقلید صدای خوب، همیشه همراهان مشهوری در طول زمان بوده‌اند. بعضی از این پرندگان می‌توانند صداهایی همانند صدای صحبت کردن انسان‌ها را تقلید کنند. طوطی خاکستری نر آفریقایی (Psittacus erithacus ) بهترین تقلید کننده صدای انسان در بین همه حیوانات است. این ساکن جنگل‌های بارانی، یک مقلد عجیب است.

 

دلایل انقراض طوطی ها

امروزه انجمن بین‌المللی تجارت گونه‌های در حال انقراض (CITES) فروش تمام حیواناتی که از طبیعت گرفته می شوند را ممنوع کرده است، ولی همچنان شهرت طوطی‌ها سبب تجارت غیرقانونی آن‌ها می‌شود.بعضی از گونه‌های طوطی‌ها بسیار در خطر هستند. در موارد دیگر، بعضی از طوطی ها که زمانی اهلی بودند، به محیط های طبیعی منتقل شده و جمعیت های خطرناک و زیادی را در اکوسیستم های بیگانه ایجاد کرده اند. به طور مثال، طوطی سبز (راهب)، امروزه در بسیاری از ایالت‌های آمریکا موجود است.     

 

 

 1. طوطی (Parrot)

  نوع

  پرنده

  رژیم غذایی

  همه چیز خوار

  طول عمر متوسط در حیات وحش

  تا 80 سال

  اندازه

  8.7 سانتی متر تا 100 سانتی متر

  وزن

  65 گرم تا 1.6 کیلوگرم

  اندازه به نسبت یک فنجان

  طوطی

  پراکندگی جغرافیایی

  (مناطق زرد رنگ)

  طوطی

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

ویدئوها

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040