۲۳ بهمن ۱۳۹۶

درمان های غذایی برای جوان سازی پوست

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ 222 بازدیدکننده 0 نظر
درمان های غذایی برای جوان سازی پوست در این مقاله می خوانید

برای داشتن پوستی درخشان می‌توانید از خوراکی‌ها کمک بگیرید. ما به شما می‌گوییم چه چیزی برای پوستتان بهتر است. ...

درمان های غذایی برای جوان سازی پوست

شیر بادام

شیر بادام منبع عالی از ویتامین E می‌باشد، یک آنتی‌اکسیدان شناخته‌شده. آنتی‌اکسیدان‌ها از سلول‌ها در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد حفاظت می‌کنند. رادیکال‌های آزاد کد ژنتیک سلول را تغییر داده و باعث جهش پروتئین خواهند شد. با این جهش سرطان ایجاد می‌شود. رادیکال‌های آزاد اغلب آسیب‌های جدی برای پوست خواهند داشت. این رادیکال‌ها باعث از بین رفتن کلاژن و الاستین می‌شوند. ویتامین E شیر بادام از پوست مقابل تأثیرات رادیکال‌های آزاد حفاظت می‌کند.

 

 

اواکادو

مانند روغن‌زیتون، آواکادو نیز دارای چربی‌های مونوغیراشباعی است که چربی‌های خوب هستند. این چربی‌ها سرشار از پلی فنول ها و ویتامین E  می‌باشند که اثرات آنتی‌اکسیدانی دارد. آنتی‌اکسیدان‌ها به مبارزه با آسیب اکسیداتیو که فرایند پیری و آسیب به پوست را سرعت می‌دهد کمک می‌کنند و چربی‌های خوب برای غذا رسانی به سلول‌های پوست مفیدند؛ هر دو این‌ها برای داشتن پوست خوب ضروری‌اند.

 

 

نارگیل

نارگیل دارای اسید لئوریک اسید که در شیر مادر یافت شده و سرشار از خواص ایمنی برای بدن است. بدن ما این اسید را به مونولائورین تبدیل می‌کند که اثرات ضدمیکروبی برای مبارزه با ویروس‌ها، باکتری‌ها و دیگر عفونت‌ها دارد. این خواص برای پوستی عالی لازم‌اند. روغن‌ها منبع خوبی از چربی هستند که به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کنند.

 

 

تخم‌مرغ

تخم‌مرغ منبع خوبی از پروتئین و اسیدهای چرب ضروری است که هر دو می‌توانند به حفظ آب پوست و رطوبت آن کمک کنند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040