۱۸ بهمن ۱۳۹۶

چه زمان لوازم آرایشی را دور بیندازیم

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ 221 بازدیدکننده 0 نظر
چه زمان لوازم آرایشی را دور بیندازیم در این مقاله می خوانید

تغییر رنگ، بو و حالت نشانه‌ی پایان عمر محصول شما هستند. تصور نکنید لوازم‌آرایشی برای همیشه ماندگارند. ...

چه زمان لوازم آرایشی را دور بیندازیم

ریمل : سه تا شش ماه

ریمل مهم‌تر از هر محصول آرایشی دیگری است زیرا در لبه‌ی چشم‌های شما استفاده می‌شود. با هر بار استفاده اپلیکاتور ریمل با چشم‌های شما تماس می‌یابد و سپس دوباره داخل آن برمی‌گردد، در نتیجه دارای میکروارگانیسم‌های زیادی است. اغلب پیشنهاد می‌شود هرگز از ریمل یکدیگر استفاده نکرده و هیچ‌گونه مایعات به آن اضافه نکنید و یا برای کمک به تثبیت ریمل از بزاق دهان کمک نگیرید. با چشم‌های خود ریسک نکنید، یک ریمل ارزش عفونت یا مشکلات دیگر را ندارد.

 

 

کرم پودر: 12 تا 24 ماه

اگر کرم شما در شیشه یا بطری بوده و دارای آب است ( در لیست مواد آب آورده شده است ) باید پس از یک سال دور انداخته شود زیرا بیشتر در معرض هوا، برس های آرایشی و انگشتان شما بوده است. اگر کرمتان پمپی یا در ظرف‌های ضد نفوذ هوا است می‌توان یک سال ونیم آن را نگه داشت. کرم پودرتان دارای SPF است؟ پس تاریخ روی آن را چک کنید. همیشه هفتگی برس های آرایشی را بشویید و بعد بگذارید روی دستمال‌کاغذی خشک شوند.

 

 

کانسیلر: 12 تا 24 ماه

کانسیلر داری آب باید بعد از 12 ماه دور انداخته شود و یا اگر در یک شیشه با فوم اپلیکاتور است زودتر. کانسیلر بدون آب دارید؟ 24 ماه برای استفاده از آن فرصت خواهید داشت. اما زمان زدن کانسیلر حتماً دستانتان تمیز باشند تا باکتری کمتری روی پوست جمع شود.

 

 

سایه چشم: 6 تا 24 ماه

سایه‌ی روغنی دارید؟ این سایه‌ها اغلب دارای روغن‌هایی هستند که تبخیر شده و در طی شش تا دوازده ماه خشک خواهند شد، این زمان به نوع بسته‌بندی آن بستگی دارد. از سایه‌های معمولی استفاده می‌کنید؟ این سایه‌ها حداقل برای 24 ماه خواهند ماند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040