۳ بهمن ۱۳۹۶

چگونه با افزایش سن بدن بهتر می شود

۳ بهمن ۱۳۹۶ 218 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه با افزایش سن بدن بهتر می شود در این مقاله می خوانید

همه زیاد شدن سن را بد می دانیم و فکر می کنیم باعث اثرات منفی بر بدن خواهد شد. اما باید بدانید سن می تواند به نوعی برای بدن شما مفید باشد. ...

چگونه با افزایش سن بدن بهتر می شود

پوست به نوعی بهتر می‌شود

پوست ما اغلب چربی آن کمتر خواهد شد. غدد چربی ساز با زیاد شدن سن به‌سادگی چربی کمتری می‌سازند که این می‌تواند خبر خوشایندی بری کسانی باشد که جوش می‌زنند. با کاهش چربی پوست مقدار جوش‌ها نیز کمتر خواهد شد. حتی جوش‌هایی که در سنین بالاتر نمایان می‌شوند شدت کمتری خواهند داشت.

 

 

ساخت مهارت‌های مغزی

با زیاد شدن سن افراد زیادی تصور می‌کنند قدرت مغز رو به زوال است. اما شاید برعکس این قضیه نیز درست باشد. به نظر می‌رسد برخی مهارت‌های شناختی مانند توانایی به یاد آوردن نام‌ها، یادگیری لغات جدید و پردازش اطلاعات در دوران مختلف از زندگی متفاوت باشد.

 

 

خداحافظی با سردردهای میگرنی

شاید همه‌ی افراد از این فایده‌ی پیری بهره‌مند نشوند اما شاید برخی دچار سردردهای میگرنی کمی شوند. حدود چهل درصد از افراد دچار میگرن با رسیدن به سن 65 سالگی متوجه می‌شوند کل سردردهای آن‌ها برطرف شده است.

 

 

کمتر در طول روز خواب‌آلود می‌شوید

اگر سالم بوده و در بین 66 تا 83 سال سن دارید می‌توانید انتظار داشته باشید در طول روز کمتر خواب‌آلود باشید. روی بزرگ‌سالان سه دسته متفاوت آزمایشی انجام شد، بزرگ‌سالان جوان ( 20 تا 30 سالگی )، بزرگ‌سالان میان‌سال ( 40 تا  55 سالگی ) و بزرگ‌سالان مسن‌تر. در این آزمایش آن‌ها دو شب خواب مناسبی نداشتند. نتیجه نشان داد بزرگ‌سالان با بیشترین سن با اختلال خواب می‌توانند در طول روز کمتر از افراد جوان‌تر خواب‌آلود باشند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040