۸ خرداد ۱۳۹۵

9 عادت صبحانه خوردن که باعث افزایش وزن می شوند

۸ خرداد ۱۳۹۵ 2808 بازدیدکننده 0 نظر
9 عادت صبحانه خوردن که باعث افزایش وزن می شوند در این مقاله می خوانید

اگر هدف شما کاهش وزن است خوردن یک صبحانه‌ی خوب و متعادل راهی عالی برای شروع است. ...

9 عادت صبحانه خوردن که باعث افزایش وزن می شوند

خوردن غذاهای بسته‌بندی‌شده

کاهش وزن

باوجودی که غذاهای بسته‌بندی‌شده‌ی سالمی برای صبحانه وجود دارد اما غذاهای خانگی راه بهتری است تا اطمینان یابید غذایی با قند و سدیم زیاد نخواهید داشت.

 

نخوردن صبحانه‌ی کافی

کاهش وزن

خوردن یک صبحانه‌ی مقوی کامل با پروتئین و چربی‌های سالم می‌تواند باعث شود تمام صبح احساس سیری داشته باشید. نخوردن صبحانه‌ی کافی باعث می‌شود سریع‌تر احساس گرسنگی کنید و برای ناهار به سراغ وعده‌های غذایی بزرگ‌تر بروید.

 

نخوردن صبحانه

کاهش وزن

لذت بردن از یک صبحانه‌ی سالم باعث سیر بودن شما در طول روز خواهد شد. اما اگر واقعاً گرسنه نیستید خودتان را مجبور نکنید. به بدن خود گوش دهید، اگر صبح‌ها کمی احساس گرسنگی می‌کنید این وعده‌ی غذایی مهم را فراموش نکنید.

 

خوردن یک وعده با کربوهیدرات زیاد

کاهش وزن

کربوهیدرات به معنای انرژی است. این ماده‌ی مغذی بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم است. اما مانند چیزهای دیگر باید در مصرف کربوهیدرات‌ها نیز متعادل باشید. گاهی وعده‌ی صبحانه‌ی شما کربوهیدرات بسیار زیادی دارد. شاید خوراکی‌هایی که به نظر شما سالم و متعادل هستند بیشتر از انتظارتان کربوهیدرات داشته باشند. با افزودن کمی پروتئین مانند تخم‌مرغ یا مغزها به صبحانه‌ی خود آن را یک وعده‌ی سالم و متعادل کنید. سعی کنید از کربوهیدرات‌های ساده مصرف کنید مانند نان سفید، دونات و ... زیرا این‌ها در بدن به زمان بیشتری برای تجزیه نیاز دارند.

 

استفاده از روغن زیاد زمان پخت تخم‌مرغ

کاهش وزن

تخم‌مرغ وعده‌ی غذایی لذیذ، آسان و سرشار از پروتئین است. تخم‌مرغ گزینه‌ی انتخابی خوبی برای یک صبحانه‌ی سریع و سالم می‌باشد، اگر با روغن یا کره‌ی زیاد تهیه نشود و روی آن پنیر نریزید.

 

انتخاب سبک آشپزی ناسالم

کاهش وزن

شاید دوست داشته باشید صبحانه‌ی شما کره و روغن زیادی داشته باشد اما این درست نیست. آشپزی راهی عالی برای کنترل میزان روغن مصرفی شماست، خصوصاً زمان پخت خوراکی‌هایی مانند تخم‌مرغ.

 

به مواد افزودنی دقت نمی‌کنید

کاهش وزن

افزودن کمی طعم‌دهنده روی صبحانه‌ی شما آن را لذیذتر می‌کند اما  زیاده‌روی در آن، مانند ریختن پنیرهای زیاد، می‌تواند کالری زیادی به غذای شما اضافه کند. باید مقدار کالری اضافه‌شده را از قبل اندازه بگیرید.

 

به حجم غذا دقت نمی‌کنید

کاهش وزن

حتی مقدار زیاد یک وعده‌ی غذایی با مواد مغذی بسیار هم زیاد است و می‌تواند در هدف شما برای رسیدن به وزن متناسب تداخل ایجاد کند.

 

خوردن قهوه با خامه و شیرین‌کننده‌ی زیاد

کاهش وزن

حتی نمی‌توانید تصور کنید تغییر در مقدار قهوه‌ی مصرفی شما می‌تواند چه تفاوت بزرگی ایجاد کند. درحالی‌که خود قهوه هیچ کالری ندارد اما شکر و خامه‌ای که به آن اضافه می‌کنید به مقدار زیاد کالری را بالا می‌برد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040