۴ شهريور ۱۳۹۷

پیشگیری از بیماری های مرتبط با گرما

۴ شهريور ۱۳۹۷ 520 بازدیدکننده 0 نظر
پیشگیری از بیماری های مرتبط با گرما در این مقاله می خوانید

اینکه بدانید چگونه باید با دمای بالا کنار آمده و اوضاع را مدیریت کنید برای لذت بردن از روزهای تابستانی اهمیت زیادی دارد.   ...

پیشگیری از بیماری های مرتبط با گرما

اجتناب از گرمای شدید

زمانی که پیش‌بینی هوای گرم با دمای خیلی بالا شده است در خانه بمانید. البته گرما تنها فاکتوری نیست که باید در نظر داشته باشید. پیش‌بینی هوا را برای سطح رطوبت نیز دنبال کنید. زیرا رطوبت می‌تواند روی میزان گرمی بسیار مؤثر باشد. اگر مجبور به بیرون رفتن شدید لباس‌های رنگ روشن بپوشید، ضد آفتاب بزنید و همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید.

 

 

میوه‌های تابستانی زیاد بخورید

میوه‌های تابستان مقدار زیادی آب دارند که آن‌ها را انتخاب ایده آلی برای آب‌رسانی به بدن می‌سازد. هضم این میوه‌ها برای بدن ساده‌تر بوده و باعث می‌شوند احساس سبکی داشته باشید. میوه‌های تابستان آب زیاد داشته، غنی از فیبر بوده و لذیذ و شیرین هستند.

 

 

آب زیاد بنوشید

در روزهای گرم آب بهترین دوست شماست. هر زمان می‌توانید آب بخورید و زمان بیرون رفتن همیشه یک بطری آب در کیفتان داشته باشید. آب در زمان مقابله با گرما رطوبت بدن را حفظ می‌کند. آب نوشیدن زیاد به رطوبت پوست نیز کمک خواهد کرد. آب طبیعی‌ترین راه برای حفظ رطوبت پوست است.

 

 

آگاهی از بیماری‌های مربوط به گرما

همیشه باید از بیماری‌های احتمالی اطلاع داشته باشید. با این کار می‌توانید از آن‌ها پیشگیری کرده و علائم را بشناسید و بدانید چه زمانی بیمار شده‌اید. بیماری‌های متداول در این رابطه التهاب چشم‌ها و آنفولانزا هستند. گرمای شدید می‌تواند باعث زیاد شدن ویروس‌هایی شود که روی دستگاه تنفسی اثر دارند و باعث آنفولانزا و دیگر عفونت‌های ریه شود. بیماری‌های دیگر می‌توانند کم‌آبی بدن یا آفتاب‌سوختگی باشند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040