۲۸ مرداد ۱۳۹۷

چیزهایی که شاید باعث سرطان پوست شوند

۲۸ مرداد ۱۳۹۷ 294 بازدیدکننده 0 نظر
چیزهایی که شاید باعث سرطان پوست شوند در این مقاله می خوانید

چه احتمال سرطان در شما زیاد باشد یا کم، باز هم عاقلانه این است که خطرها را در کنترل داشته و مرتباً برای چک آپ بروید.   ...

چیزهایی که شاید باعث سرطان پوست شوند

زیاد در معرض اشعه‌ی UV بودن

زندگی در زیر نور خورشید و گذراندن ساعت‌های متوالی در معرض اشعه‌ی UV، آن نوعی که باعث آفتاب‌سوختگی می‌شود، احتمال هر نوع سرطان پوستی را بالا می‌برد. به طور متوسط اگر فردی بیشتر از پنج بار دچار آفتاب‌سوختگی شده باشد احتمال سرطان در او دو برابر خواهد شد.

 

 

زیاد شدن سن و بالا رفتن خطر

احتمال بروز سرطان پوست با زیاد شدن سن بالا می‌رود. شاید علت تأثیر قرار گرفتن سالیان دراز در زیر نور خورشید باشد. در دهه‌های اخیر هر سال میزان سرطان پوست رو به افزایش است و میانگین سنی مبتلایان کاهش می‌یابد. بهتر است بدانید بیشتر افرادی که دچار سرطان پوست می‌شوند برنزه شدن در فضای بسته را امتحان کرده‌اند، مانند رابطه‌ی سیگار و سرطان ریه.

 

 

مردان مستعدتر از زنان هستند

درحالی‌که در دهه‌های اخیر میزان افزایش بروز سرطان در زنان، به‌خصوص زنان جوان، به شکل ترسناکی رو به افزایش است اما هنوز هم مردان بیشتر در خطر هستند. به طور کلی مردان بیشتر از زنان دچار ملانوما می‌شوند. بررسی بیماران نشان داده است مردان در سن 80 و بالاتر نسبت به زنان همان سن سه برابر بیشتر درخطر سرطان قرار دارند. یک دلیل شاید این باشد که مردان کمتر از زنان در مورد سرطان پوست می‌دانند و اغلب از فاکتورهای مراقبتی مانند ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند.

 

 

قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی

قرارگیری مقابل مقدار زیاد آرسنیک، که در آب برخی نقاط و در فاضلاب وجود دارد، احتمال سرطان و تکثیر سلول‌های سرطانی را بالا می‌برد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040