۲۳ مرداد ۱۳۹۷

درمان های خانگی موثر برای بیماری منییر

۲۳ مرداد ۱۳۹۷ 296 بازدیدکننده 0 نظر
درمان های خانگی موثر برای بیماری منییر در این مقاله می خوانید

نشانگان منییر یک بیماری همراه با سرگیجه‌ی مکرر، کاهش شنوایی و وزوز گوش است. درمان‌های زیر می‌توانند به کاهش مشکل شما کمک کنند.   ...

درمان های خانگی موثر برای بیماری منییر

رژیم غذایی کم سدیم

این مورد رایج‌ترین توصیه‌ی پزشکان است زیرا تعادل نمک در بدن بخش مهمی از التهاب است، چیزی که عامل مهمی از حملات منییر می‌باشد. افزایش جمع شدن مایعات در بدن می‌تواند با کاهش دریافت نمک کمتر شود.

 

 

تعادل پروتئین و کربوهیدرات

کربوهیدرات‌ها به قندهای ساده تجزیه می‌شوند که مقدار انسولین در جریان خون را به خاطر گلوکوز بالا می‌برد. یک تأثیر مهم پروتئین در بدن آزادسازی گلوکاژن است که مسئول تنظیم انسولین در بدن می‌باشد. در کنترل داشتن فشارخون و سطح انسولین فاکتور مهمی در مدیریت بیماری منییر می‌باشد.

 

 

آب زیاد بنوشید

اگرچه بیماری منییر با مقدار زیاد مایعات در گوش داخلی شناخته می‌شود علت می‌تواند یک ویروس، باکتری یا پاتوژن در سیستم بدن باشد. نوشیدن مایعات زیاد با حذف نمک‌های اضافی از طریق ادرار و با تمیز کردن سموم بدن سطح آب بدن را متعادل نگه می‌دارد. شاید به نظر برسد تأثیری نخواهد داشت اما باید بدانید به شما کمک می‌کند.

 

 

اجتناب از غذاهای ملتهب کننده

هر غذایی که روی دستگاه گوارشی فشار وارد کرده یا باعث التهاب و اذیت در بدن شود، از جمله غذاهایی که دارای مواد آلرژی‌زا هستند، باید حذف شود. این نوع  التهاب می‌تواند حملات منییر را زیاد کند بنابراین غذاهای ملایم‌تر انتخاب بهتری برای شما هستند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040