۱۳ مرداد ۱۳۹۷

بهترین نکات برای چشمانی سالم

۱۳ مرداد ۱۳۹۷ 463 بازدیدکننده 0 نظر
بهترین نکات برای چشمانی سالم در این مقاله می خوانید

یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های بدن شما در صورتتان قرار دارد، چشم‌ها. باید مراقب این عضو مهم خود باشید.   ...

بهترین نکات برای چشمانی سالم

ترک سیگار

راه‌هایی زیادی هستند که سیگار بتواند روی سلامت شما اثر بگذارید و یکی از اثرات مهم آن بر چشم انسان است. بالا رفتن سطح کارسینوژن ها در بدن افراد سیگاری باعث تجزیه‌ی سلول‌ها و افزایش خطر رادیکال‌های آزاد و سلول‌ها سرطانی می‌شوند. بعلاوه تحقیقات نشان داده‌اند سیگار خطر بیماری دژنراسیون ماکولا و التهاب در لایه‌ای از چشم را زیاد می‌کند.

 

 

تعویض جلد لنز و عینک

اگر لنز یا عینک دارید باید حتماً آن را تمیز نگه دارید. مرتباً مایع لنز را عوض کرده، عینک را تمیز کرده و مطابق راهنما لنزها را عوض کنید. برخی محیط‌ها برای رشد باکتری یا دیگر مواد خارجی که نمی‌خواهید وارد چشم شما شوند ایده آل هستند. بعلاوه هر زمان می‌خواهید لنز گذاشته یا دربیاورید دستان خود را خوب بشویید.

 

 

بیشتر ورزش کنید

شاید رابطه‌ی اصلی هنوز پیدا نشده باشد اما تحقیقات نشان داده‌اند ورزش منظم می‌تواند از بروز دژنراسیون ماکولا پیشگیری کند. انرژی زیاد و بهبود سوخت‌وساز در ورزش می‌تواند بدن را با هورمون‌های مفید سوخت‌رسانی کرده و سطح بازسازی در آن را افزایش دهد، حتی در چشم‌ها.

 

 

پرتقال

پرتقال و آب آن منبعی از ویتامین C هستند. این ویتامین در منابع دیگری نیز وجود دارد اما پرتقال شاید ساده‌ترین راه برای دسترسی به آن باشد. علاوه بر تقویت سیستم ایمنی، اسکوربیک اسید در پرتقال مانند یک آنتی‌اکسیدان عمل کرده و از چشمان شما مقابل آب‌مروارید و دژنراسیون ماکولا محافظت می‌کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040