۲۱ تير ۱۳۹۷

درمان های خانگی برای تقویت سیستم ایمنی

۲۱ تير ۱۳۹۷ 89 بازدیدکننده 0 نظر
درمان های خانگی برای تقویت سیستم ایمنی در این مقاله می خوانید

راه‌های زیادی وجود دارند که با کمک درمان‌های خانگی می‌توانید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید.   ...

درمان های خانگی برای تقویت سیستم ایمنی

مواد مغذی در رژیم غذایی

مواد غذایی موجود در یک رژیم غذایی سالم و کامل شامل مقدار زیادی ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. ویتامین‌ها و مواد معدنی در ساخت آنتی‌اکسیدان‌های بدن کمک می‌کنند. این انتی اکسیدان ها برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی شناخته‌شده‌اند.

 

 

سبزیجات سبز برگ

سبزیجات سبز برگ منبعی عالی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند. ویتامین‌هایی مانند ویتامین A، E، B1، B2 و B9 در این سبزیجات وجود دارند. این ویتامین‌ها برخی از مهم‌ترین مواد برای سیستم ایمنی هستند.

 

 

سبزیجات

سبزیجاتی مانند هویج، بروکلی، کدوتنبل، کلم کالی، چغندر، کاهو، گل‌کلم، بادمجان، فلفل سبز، پیاز، گوجه‌فرنگی و دیگر سبزیجات در رژیم غذایی ما اهمیت دارند زیرا برای بهبود ایمنی بدن لازم‌اند. مصرف منظم سبزیجات برای بدنی سالم پیشنهاد می‌شود.

 

 

میوه‌ها

میوه‌ها نیز منبع خوبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند. مصرف روزانه‌ی میوه‌ها سیستم ایمنی را مقابل بیماری‌ها تقویت می‌کند. مرکباتی مانند پرتقال و لیمو دارای ویتامین C زیادی هستند. ویتامین C به تقویت طبیعی سیستم ایمنی کمک کرده و مانند انتی اکسیدان ها عمل می‌کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040