۱۲ تير ۱۳۹۷

درمان های دیابت نوع 2

۱۲ تير ۱۳۹۷ 89 بازدیدکننده 0 نظر
درمان های دیابت نوع 2 در این مقاله می خوانید

برخی از درمان‌های دیابت نوع 2 دارویی هستند.درحالی‌که برخی دیگر را می‌توان به‌سادگی در خانه برای بهبود کیفیت زندگی و حفظ سلامت خود انجام دهید.   ...

درمان های دیابت نوع 2

فعالیت فیزیکی

فعال ماندن کلید مبارزه با دیابت نوع 2 و کاهش خطر بالا رفتن قند خون است. حتی سی دقیقه فعالیت فیزیکی در هر روز کافی است تا ضربان قلب را بالا برده، قند خون را کم کرده و مانع از عوارض زندگی نشسته شود. این کار کمک می‌کند سوخت‌وساز بدن زیاد شود، از اضافه‌وزن جلوگیری گردد، سطح هورمون استرس کاهش یابد و همه‌ی این‌ها علائم دیابت را کم خواهند کرد.

 

 

کنترل خون

اگر می‌خواهید سطح قند خون را چک کنید باید حتماً دقت داشته باشید چه زمانی شروع به تغییر می‌کند. در طول روز برای یک بیمار دیابت نوع 2 باید قند خون چند بار چک شود. این کار خصوصاً باید بعد از خوردن یک وعده غذای بزرگ انجام شود تا مطمئن شوید قند خون بالا نرفته باشد. اگر دیدید این اتفاق افتاده است باید گام‌های فوری برای تثبیت قند خون و یا تحریک تولید انسولین بردارید.

 

 

وزن

چاقی یکی از متداول‌ترین مشکلات دیابت نوع 2 است. داشتن اضافه‌وزن خطر پیشرفت بیماری را تا حد زیادی بالا می‌برد و چاقی خود از عوارض جانبی بیماران است. زیاد شدن چاقی می‌تواند با سرعت دادن به عوارض جانبی بیماری، به توانایی بدن برای تنظیم قند خون آسیب رساند.

 

 

الکل

باید به یاد داشته باشید الکل می‌تواند تأثیری سریع بر قند خون شما داشته باشید زیرا این نوشیدنی دارای کربوهیدرات است. قند طبیعی باید با انسولین کنترل شود، درست مانند کربوهیدرات در غذاها. الکل می‌تواند وزن شما را نیز زیاد کند، زیرا مقدار زیادی کالری دارد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040