۵ تير ۱۳۹۷

درمان های خانگی برای افسردگی پس از زایمان 2

۵ تير ۱۳۹۷ 94 بازدیدکننده 0 نظر
درمان های خانگی برای افسردگی پس از زایمان 2 در این مقاله می خوانید

بچه‌دار شدن بخشی جادویی از زندگی شماست. اما افسردگی پس از زایمان می‌تواند شدیداً روی سلامت والدین جدید اثر بگذارد.   ...

درمان های خانگی برای افسردگی پس از زایمان 2

ماست

بیش از 50 درصد از عملکرد سیستم ایمنی در روده‌هاست. این عملکرد می‌تواند انشعاباتی در سراسر بدن داشته باشد، از جمله وضعیت روحی و سطح هورمون‌ها. اگر مشکلی در گوارش شما باشد می‌تواند باعث بروز علائم افسردگی پس از زایمان شود. ماست باید به رژیم غذایی شما افزوده گردد تا هضم غذا را بهبود بخشیده و سطح باکتری‌های روده را متعادل سازید.

 

 

ورزش

زمانی که هورمون‌ها درست تنظیم نباشند به سادگی وارد چرخه‌ی افسردگی و اضطراب می‌شوید. افسردگی پس از زایمان هنوز هم کمی رمزآلود است اما یک درمان برای آن ورزش می‌باشد. ورزش باعث فعالیت بیشتر سوخت‌وساز بدن شده و سموم بدن را آزاد می‌سازد. همچنین مایعات، سروتونین یا دیگر هورمون‌های مفید می‌توانند باعث بهبود وضعیت روحی شما شوند.

 

 

ویتامین D

کلسیم و ویتامین D رابطه‌ی منحصربه‌فردی دارند زیرا بدن برای استفاده‌ی درست از کلسیم به  ویتامین D نیازمند است. تحقیقات نشان داده‌اند مقدار زیاد کلسیم برابر است با کاهش افسردگی پس از زایمان. از این رو مصرف شیر که غنی از ویتامین D است اهمیت زیادی دارد و یا اینکه می‌توانید کمی بیرون رفته و بگذارید پوست شما با کمک نور خورشید ویتامین D بسازد.

 

 

غلات غنی شده

یکی از مهم‌ترین انتقال‌دهنده‌های عصبی در مغز که روی وضعیت روحی، نگرانی یا افسردگی شما اثرگذار است سروتونین می‌باشد، اما این ماده بدون مواد معدنی کافی در مغز نمی‌تواند تولید شود، از جمله آهن و نیاسین. اگر از افسردگی پس از زایمان رنج می‌برید باید سطح سروتونین بدن را افزایش دهید. این یعنی غذاهای غنی از این مواد معدنی بخورید. غلات فراوری‌شده مقدار زیادی از هردو این ترکیب دارند بنابراین باید به رژیم غذایی شما افزوده شوند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040