۴ تير ۱۳۹۷

درمان های خانگی برای افسردگی پس از زایمان

۴ تير ۱۳۹۷ 94 بازدیدکننده 0 نظر
درمان های خانگی برای افسردگی پس از زایمان در این مقاله می خوانید

بچه‌دار شدن بخشی جادویی از زندگی شماست. اما افسردگی پس از زایمان می‌تواند شدیداً روی سلامت والدین جدید اثر بگذارد.   ...

درمان های خانگی برای افسردگی پس از زایمان

ویتامین‌های B

فرایندهای شیمیایی متفاوتی در بدن هستند که می‌توانند روی سلامت اثر خوب یا بد داشته باشند. برای مثال تولید زیاد ماده‌ی هموسیستئین ( یک اسید آمینه در بدن ) می‌تواند باعث التهاب و ناپایداری روحی شود. بازیافت هموسیستئین از طریق یک چرخه‌ی کربن باعث حفظ زمان و انرژی بدن می‌شود و این چرخه با مقدار کافی از ویتامین‌های  Bممکن است، خصوصاً ویتامین B6، B9 و B12.

 

 

روغن ماهی

تحقیقات زیادی ارتباط بین سطح اسیدهای چرب امگا3 در بدن با ناپایداری روحی و فعالیت‌های شناختی مغز را نشان داده‌اند. روغن ماهی غنی از اسیدهای چرب امگا 3 بوده و می‌تواند فعالیت سیستم عصبی را کنترل کرده و استرس اکسیداتیو را کاهش دهد. نتیجه باعث ناپایداری روحی و اضطراب خواهد شد.

 

 

مدیتیشن

ذهنی که در معرض استرس زیاد یا افسردگی قرار دارد را به سختی می‌توان کنترل کرد اما راه‌هایی برای پاک کردن ذهن و تنظیم دوباره‌ی هورمون‌ها بدون مصرف دارو وجود دارد. هزاران سال است که  مدیتیشن برای کاهش هورمون‌های استرس و بهبود ارتباط بین بدن و ذهن استفاده می‌شود. افسردگی پس از زایمان یکی از مثال‌هایی است که چگونگی این ارتباط را نشان می‌دهد. بنابراین اگر احساس افسردگی دارید مدیتیشن را  امتحان کنید.

 

 

زردچوبه

ترکیب آنتی‌اکسیدان قوی در زردچوبه چیزی است که آن را ادویه‌ای مشهور کرده است بنابراین برای افسردگی پس از زایمان اهمیت دارد. ماده‌ی فعال در این ادویه، کروکامین، دارای خاصیت ضدالتهابی است و علت اهمیت آن همین ماده است. مقدار زیاد التهاب می‌تواند باعث ناپایداری خلقی و علائم افسردگی شود. بنابراین سیستم بدن خود را تمیز کرده و استرس اکسیداتیو در آن را کاهش دهید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040