۳۰ خرداد ۱۳۹۷

روغن های گیاهی برای گوش درد 2

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ 116 بازدیدکننده 0 نظر
روغن های گیاهی برای گوش درد 2 در این مقاله می خوانید

استفاده از روغن‌های گیاهی روشی مؤثر و مشهور در درمان انواع گوش‌درد است.   ...

روغن های گیاهی برای گوش درد 2

روغن خردل

خاصیت ضد باکتری روغن خردل اغلب نادیده گرفته می‌شود اما می‌تواند برای عفونت گوش بسیار مؤثر باشد. همچنین این روغن خواص ضدالتهاب و آنتی‌اکسیدان دارد که بافت‌های ملتهب را آرام خواهند کرد. شما می‌توانید چند قطره از روغن خردل را در یک لیوان آب گرم ریخته و سپس به آرامی داخل کانال گوش بریزید. بگذارید برای سی تا شصت دقیقه بماند.

 

 

عصاره‌ی ریحان

ریحان یکی از مؤثرترین روغن‌ها برای گوش‌درد است زیرا ضدباکتری، آنتی‌اکسیدان، ضد قارچ و آنتی ضدالتهاب است و حتی مقدار کمی از آن می‌تواند در زمان کمی درد شما را آرام کند. یک گوش پاک‌کن را در این روغن کرده اما اجازه ندهید زیاد خیس شود. سپس آن را در دهانه‌ی گوش خود گرفته و با یک تکه گاز استریل در جای خود نگه دارید.

 

 

روغن درخت چای

برخی گوش‌دردها بر اثر جمع شدن مایعات یا برخی مواد در گوش هستند و برخی دیگر عفونی می‌باشند. خوشبختانه روغن درخت چای خواص خوبی برای  خشک کردن مایعات داشته و از قوی‌ترین روغن‌ها  با خاصیت ضدباکتری و ضدویروس می‌باشد. 3 قطره از این روغن را به یک قاشق غذاخوری روغن‌زیتون اضافه کرده و به آرامی حرارت دهید تا گرم شوند.

 

 

روغن‌زیتون

اگر می‌خواهید جرم گوش را تمیز کرده یا التهاب آن را از بین ببرید کمی روغن‌زیتون می‌تواند درد شما را آرام کرده و جرم‌ها را شل‌تر نماید. این روغن خطرناک نیست. 1.4 قاشق چای‌خوری از روغن‌زیتون را  داخل کانال گوش ریخته و برای 5 تا 10 دقیقه آن را نگه دارید. سپس اجازه دهید از گوشتان خارج شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040