۱۳ خرداد ۱۳۹۷

درمان های خانگی برای آفتاب سوختگی

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ 109 بازدیدکننده 0 نظر
درمان های خانگی برای آفتاب سوختگی در این مقاله می خوانید

مسلماً پیشگیری بهترین کار است. اما بعد از ایجاد مشکل استفاده از درمان‌های خانگی بهترین گزینه است.   ...

درمان های خانگی برای آفتاب سوختگی

کمپرس و دوش سرد

شاید کمی سخت باشد اما یک کمپرس یا دوش آب سرد می‌تواند درمان طبیعی عالی برای آفتاب‌سوختگی شما باشد. اولین کار این است که بعد از سوختگی زیر آب سرد بروید. اگر سوختگی کم است کمپرس سرد و در غیر این صورت دوش آب سرد را امتحان کنید.

 

 

ویتامین E

نمی‌توان گفت ویتامین E چقدر برای پوست خوب است. کمی از آن را روی پوستتان بمالید تا به درمان سریع کمک کند. اگر روغن ویتامین E در دسترس ندارید اواکادو یا روغن بادام یا ترکیب هردو خوب است. این دو ماده مقدار زیادی از این ویتامین را دارند و ترکیب آن‌ها درمانی عالی خواهد شد.

 

 

ماست یونانی

از هر ماستی می‌توانید استفاده کنید اما ماست یونانی بهترین گزینه است. آن را به آرامی روی پوست خود بمالید. ماست شما باید بدون قند و طعم‌دهنده باشد. هیچ‌کس دوست ندارد محل سوختگی در بدنش مورد حمله‌ی حشرات قرار گیرد.

 

 

چای

چای یکی از بهترین درمان‌ها برای آفتاب‌سوختگی است. تنها تعدادی چای کیسه‌ای را در آب جوش بیندازید، بگذارید سرد شود. سپس آن را به یک پارچه‌ی تمیز زده و روی محل سوختگی قرار دهید. می‌توانید برای سوختگی در نواحی پلک، چای کیسه‌ای را روی چشمتان بگذارید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040