۱۳ خرداد ۱۳۹۷

درمان های خانگی موثر برای سوختگی

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ 87 بازدیدکننده 0 نظر
درمان های خانگی موثر برای سوختگی در این مقاله می خوانید

سوختگی‌ها با توجه به شدتشان در سه دسته قرار دارند. برخی درمان‌های خانگی مؤثر برای درمان سوختگی در چند روز در خانه‌ی شما هستند.   ...

درمان های خانگی موثر برای سوختگی

آب سرد

این بهترین راه برای خنک کردن سوختگی است. محل سوختگی را زیر آب سرد گرفته یا روی آن یخ بگذارید. این کار را برای ده دقیقه ادامه دهید. بعد از آن باید روزانه 8 تا 10 لیوان آب بنوشید تا سوختگی درمان شود.

 

 

عسل

از نظر  پزشکی تأییدشده است که گذاشتن عسل روی سوختگی درجه دو مانع از ایجاد هرگونه عفونت خواهد شد. چند قطره عسل برای پیشگیری از عفونت کافی است، زیرا این ماده بسیار قوی می‌باشد.

 

 

میوه‌ها

میوه‌ها غنی از آنتی‌اکسیدان هستند. باید برای درمان سریع سوختگی مرتباً میوه مصرف کنید. گوجه‌فرنگی، گیلاس و بلوبری ها منبع خوبی از آنتی‌اکسیدان هستند. سبزیجاتی مانند فلفل و کدو نیز آنتی‌اکسیدان هستند.

 

 

زردچوبه

می‌توانید زردچوبه را به  شکل پودر ترکیبی آن با شیر گرم شب‌ها زمان خواب مصرف کنید. این ماده  التهاب و درد را  کاهش خواهد داد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040