۱۲ خرداد ۱۳۹۷

فواید تاثیرگذار کلاژن

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ 138 بازدیدکننده 0 نظر
فواید تاثیرگذار کلاژن در این مقاله می خوانید

کلاژن متداول‌ترین پروتئین یافته شده در بدن انسان است. بدون مقدار کافی از این پروتئین زنده نخواهید ماند.   ...

فواید تاثیرگذار کلاژن

کلاژن ترکیبی ضروری برای استخوان‌ها، پوست، بافت ماهیچه، مفاصل، رباط‌ها، دندان، مو، ناخن‌ها، غضروف، رگ‌های خونی و دیسک‌های مهره‌ای است. به بیان دیگر بدون کلاژن نمی‌توانید زنده بمانید. خوشبختانه بدن مقداری از این پروتئین را خودش می‌سازد اما شما به مقدار بیشتری در رژیم غذایی و مکمل‌های غذایی نیاز دارید.

 

 

پیشگیری از پوکی استخوان

پوکی استخوان

کلاژن با تحریک سلول‌های استخوان‌ساز نقش مهمی در تولید استخوان در بدن دارد. با زیاد شدن سن سطح کمتری از این پروتئین و یعنی استخوان کمتری تولید می‌شود و نتیجه پوکی استخوان است، و این یعنی بالا رفتن خطر شکستن استخوان و کاهش انعطاف‌پذیری. مکمل‌های غذایی کلاژن در طول زندگی می‌توانند با زیاد شدن سن شما را قوی و فعال نگه دارند.

 

 

مراقبت از مو

مراقبت از مو

سه ترکیب مهم برای رشد مو نیاز است – مواد معدنی ضروری، کراتین و کلاژن. بدون ترکیب سوم موهای شما شکننده و مستعد ریزش خواهند شد. اگر می‌خواهید موهایتان جوان، سالم و قوی دیده شوند باید مطمئن شوید که سطح کلاژن بدنتان متعادل باشد.

 

 

ترمیم زخم‌ها

ترمیم زخم

ازآنجایی‌که کلاژن نقش مهمی برای تولید پوست دارد زمانی که آسیب می‌بینید کلاژن اضافی لازم است تا جایگزین سلول‌های پوستی آسیب دیده یا از دست رفته شود. مکمل‌های غذایی کلاژن می‌توانند به سرعت بخشی به فرایند ترمیم زخم‌های کوچک، کبودی یا ساییدگی پوست کمک کنند. همچنین برای  بعد از جراحی یا بیماری‌های سخت مفید هستند.

 

 

کاهش نگرانی

اضطراب

گلیسین آمینواسید مهمی است که برای تولید کلاژن نیاز است اما نقش‌های دیگری نیز در بدن دارد. این ماده برای خواص ضد اضطراب خود بسیار شناخته شده است و اجازه می‌دهد سطح هورمون‌های بدن متعادل بمانند. ازاین‌رو افزایش سطح این پروتئین به بالا رفتن میزان گلیسین و متعادل ماندن وضعیت روحی شما کمک خواهد کرد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040