۹ خرداد ۱۳۹۷

بهترین روغن ها برای کمک به خواب

۹ خرداد ۱۳۹۷ 147 بازدیدکننده 0 نظر
بهترین روغن ها برای کمک به خواب در این مقاله می خوانید

خواب یکی از مهم‌ترین فرایندهای بدن ماست و بدون استراحت کافی عوارض منفی زیادی بر سلامت ما اثر خواهد گذاشت.   ...

بهترین روغن ها برای کمک به خواب

روغن چوب سدار

این روغن معطر خاصیت ضدالتهاب، آرامش‌بخش و خواب‌آور دارد و ترکیبی ایده آل برای رفتن به رختخواب است. روغن چوب سدار می‌تواند ذهن شما را پاک کرده و استرس و نگرانی را از بین ببرد و باعث آزاد شدن هورمون ملاتونین می‌شود. این‌ها همه خوابیدن را ساده‌تر خواهند کرد.

 

 

روغن چوب صندل

روغن چوب صندل می‌تواند بدن را تحریک کند تا ملاتونین بسازد، یک انتقال‌دهنده‌ی عصبی مهم که  می‌تواند چرخه‌ی خواب را تنظیم کرده و به الگوهای خواب عادی کمک می‌کند. همچنین این روغن خواب‌آور است و به پاک شدن ذهن از نگرانی و افکار مخرب کمک می‌کند.

 

 

روغن اسطوخودوس

این روغن به‌عنوان یک روغن آرامش‌بخش و کاهنده‌ی اضطراب شناخته می‌شود و هزاران سال است که افراد زیادی از ترکیبات معطر آن برای کمک به خواب خود استفاده می‌کنند. اسطوخودوس همچنین ترکیبات ضداسپاسم دارد که به جلوگیری از سندروم بی‌قراری پا یا مشکل آپنه یا بی‌خوابی کمک می‌کند.

 

 

روغن یاسمن

یاسمن شاید یکی از افسانه‌ای‌ترین راه‌های کمک به بی‌خوابی باشد. این گیاه می‌تواند باعث آزادسازی انتقال‌دهنده‌های عصبی خاصی در مغز شود که باعث کاهش سطح استرس و آرام شدن ذهن خواهد شد. نتیجه می‌تواند احساس شادابی و طراوت بیشتر در صبح روز بعد برای شما باشد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040