۴ ارديبهشت ۱۳۹۷

علائمی که به کافئین اعتیاد دارید 2

۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ 198 بازدیدکننده 0 نظر
علائمی که به کافئین اعتیاد دارید 2 در این مقاله می خوانید

این‌ها علائمی هستند که در صورت احتمال وابستگی به کافئین باید آن‌ها را در خود بررسی کنید. اگر بازهم شک داشتید با پزشکتان مشورت داشته باشید. ...

علائمی که به کافئین اعتیاد دارید 2

سردردهای شدید نشانه‌ی خوبی نیستند

ازآنجایی‌که علت اصلی سردرد شما دریافت نکردن چیزی است که به آن عادت کرده‌اید اغلب درد با خوردن مقداری کافئین آرام می‌شود. کسانی که روزانه  تنها مقدار کمی کافئین می‌خورند اغلب با قطع مصرف کافئین از سردردهای شدید رنج نخواهند برد.

 

 

چک کردن تغییرات روحی

اگر به کافئین عادت کرده باشید به‌مرور برای حفظ تعادل روحی خود به کافئین بیشتر و بیشتری نیاز خواهید داشت. زمانی که بدن به کافئین عادت کند مصرف کردن مرتب آن باعث بروز عوارضی خواهد شد، ازجمله شما شاهد تغییرات روحی بیشتر و بیشتری هستید. این چرخه‌ای است که شکستن آن دشوار است.

 

 

عدم توانایی در تمرکز

اگر اخیراً خوردن کافئین را کنار گذاشته‌اید و احساس می‌کنید مغزتان نمی‌تواند مانند قبل تمرکز داشته باشد ممکن است شما به کافئین اعتیاد پیدا کرده باشید. ازآنجایی‌که قبلاً هر روز برای هشیار ماندن و تمرکز در کارها مقداری کافئین می‌خوردید حال با قطع آن با مشکل مواجه شده‌اید.

 

 

مشکلات گوارشی

مشکلات مرتب در عادات گوارشی می‌تواند علامت بوده و نشان دهد زیاد کافئین مصرف می‌کنید. تحقیقات نشان داده‌اند نوشیدن قهوه و دیگر نوشیدنی‌های کافئین دار باعث مشکلات گوارشی خواهد شد، از جمله سوزش معده، سندروم روده تحریک‌پذیر، عفونت‌های مکرر و ...

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040