۱۲ بهمن ۱۳۹۶

علائم عجیبی که زیاد قند می خورید 2

۱۲ بهمن ۱۳۹۶ 154 بازدیدکننده 0 نظر
علائم عجیبی که زیاد قند می خورید 2 در این مقاله می خوانید

خواندن برچسب مواد غذایی اولین گام در مبارزه با دریافت قند اضافی است.اما اگر این راه کمکی نکرد به این علائم دقت کنید. ...

علائم عجیبی که زیاد قند می خورید 2

احساس خستگی دارید

اگر مقدار زیادی مواد قندی و کربوهیدرات بخورید اما به دریافت پروتئین و چربی کافی بی‌توجه باشید احساس خوبی نخواهید داشت. بدن شما برای انرژی خود در روز به پروتئین و چربی نیاز دارد و بدون آن‌ها شما احساس خستگی و بی‌حالی داشته و فکر می‌کنید بدنتان انرژی برای هیچ کاری ندارد.

 

 

گیج بوده و فراموش‌کار می‌شوید

یک نشانه‌ی متداول از پایین بودن سطح قند خون مشکل در تمرکز و فکر کردن است. شاید تصور کنید خوردن زیاد مواد قندی می‌تواند به پیشگیری از کندی مغز کمک کند اما بالا رفتن و افتادن مداوم سطح قند خون بدن را در فشار قرار می‌دهد. در نتیجه شما این احساس گیجی را تجربه خواهید کرد. باید در اولین گام مصرف زیاد مواد قندی را کنار بگذرید.

 

 

فشارخون پیدا می‌کنید

مواد قندی تنها گروه از مواد غذایی نیستند که می‌توانند باعث بالا رفتن فشارخون شما شوند. مصرف مداوم مواد قندی مانند نوشابه و دیگر نوشیدنی‌های شیرین شده می‌تواند به مرور سطح قند خون را بالا ببرد.

 

 

تغییرات در حالات روحی

زمانی که زیاد مواد قندی می‌خورید هورمون‌های بدن فوراً واکنش نشان می‌دهند. سطح انسولین و سروتونین، هورمون شادی، بسیار بالا رفته و در ادامه یک کاهش ناگهانی در هردو را خواهید داشت. شما احساس کسل بودن و بی‌حالی دارید و این باعث می‌شود میل به مواد قندی بیشتر پیدا کنید. نتیجه خوردن بر اثر احساسات تا زمان رسیدن وعده‌ی غذایی بعدی خواهد بود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040