۱۱ بهمن ۱۳۹۶

دانستنی هایی از سلامت

۱۱ بهمن ۱۳۹۶ 154 بازدیدکننده 0 نظر
دانستنی هایی از سلامت در این مقاله می خوانید

سلامت شما به عوامل متعددی بستگی دارد که هرچه در مورد آن بدانید بازهم کم است. ...

دانستنی هایی از سلامت

در زمستان شاید مغز کودک کمتر پیامی مبنی بر تشنگی بفرستد اما باید دقت داشته باشید حتماً آب کافی را دریافت کند. در زمستان علاوه بر سردی، هوا خشک نیز می‌شود.

 

در اغلب  کارخانه‌های تولید آب‌لیمو صنعتی هیچ لیمویی وارد نمی‌شود. در این کارخانه‌ها آب‌لیمو را از آب  کاه و با مقداری اسانس جوهر نمک تهیه می‌کنند. به همین دلیل است که محتوای آب‌لیموی صنعتی شما ته‌نشین نمی‌شود. باید آب‌لیمو را فقط خانگی تهیه کنید.

 

 

از مهم ترین علت‌های افسردگی در بین زنان ایرانی کمبود آهن است. یکی از منابع تأمین آهن لبو است که مانع کم‌خونی و افسردگی خواهد شد. همچنین لبو ضد چربی خون بوده و معده را پاک می‌کند و درد  مفاصل را برطرف می‌نماید.

 

 

هرچه ماهی کوچک‌تر باشد سالم‌تر است. ماهی‌های بزرگ‌تر می‌توانند ماهی‌های متوسط را بخورند و آن‌ها ماهی‌های کوچک‌تر. هرچه ماهی شما بزرگ‌تر باشد فلزات سنگین بیشتری در بدن او جمع شده می‌باشد.

 

 

اگر تخم‌مرغ را دوباره گرم کنید سمی خواهد شد. اگر تخم‌مرغ شما ترک‌خورده است آن را زودتر  مصرف کنید. برای اینکه زمان آب پز کردن تخم‌مرغ سفیده‌ی آن داخل آب بیرون نیاید مقداری آب‌لیمو یا سرکه در آب بریزید. هیچوقت پوست تخم‌مرغ را نشویید.

 

تغذیه کودک با کشمش میل او به دریافت غذاهایی ناسالم و با کالری زیاد را کاهش می‌دهد، مانند انواع چیپس و پفک. کشمش و مویز نیز می توانند از پوسیدگی دندان‌ها ممانعت نمایند.

 

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040