۲۶ دي ۱۳۹۶

عاداتی که سلامت شما را تهدید می کنند 2

۲۶ دي ۱۳۹۶ 195 بازدیدکننده 0 نظر
عاداتی که سلامت شما را تهدید می کنند 2 در این مقاله می خوانید

مشکل اینجاست شاید ندانید کدام عادات نادرست هستند. بهتر است بدانید کدام عادات سلامت شما را خراب می‌کنند. ...

عاداتی که سلامت شما را تهدید می کنند 2

نوشیدن کالری

اگر در طول روز نوشیدنی‌هایی با کالری زیاد مصرف می‌کنید می‌توانید باعث بالا رفتن سطح گلوکوز در بدن شوید که باعث تأثیرات منفی بر سلامت خواهد شد. نتیجه می‌تواند دریافت کالری زیاد و بالا رفتن  سطح گلوکوز در خون باشد. این شرایط خطر اضافه‌وزن و بیماری‌هایی مانند دیابت را زیاد می‌کند.

 

 

نوشابه‌های رژیمی

باوجودی که این نوشابه‌ها کالری به بدن اضافه نمی‌کنند اما طور دیگری به سلامت شما آسیب می‌رسانند. در ابتدا این مواد شیمیایی بدون داشتن هیچ‌گونه فایده‌ای باعث تخریب بدن خواهند شد. دوما نوشیدن یک لیوان نوشابه برابر است با کنار گذاشته شدن یک لیوان آب. به‌جای این  کار بهتر است آب بنوشید. می‌توانید برای بهتر شدن طعم آب به آن مقداری لیموترش، نعناع یا خیار اضافه کنید.

 

 

آوردن وسایل الکترونیکی به رختخواب

هورمونی به نام ملاتونین مسئول تنظیم خواب است. اما نور موبایل می‌تواند میزان این هورمون را کاهش دهد. نتیجه کم‌خوابی خواهد بود. کمبود خواب می‌تواند باعث مشکلات بسیار برای سلامت شود، از جمله کاهش تمرکز، ضعیف شدن ایمنی و مشکلات قلبی. به‌جای این کار قبل از خواب یک دوش آب گرم بگیرید، کتاب بخوانید یا به موسیقی گوش دهید تا به آرامش شما کمک کند.

 

 

نخوابیدن

کمبود خواب می‌تواند روی تمام بدن اثرات منفی داشته باشد. کمبود خواب ممکن است محرک آزاد شدن هورمون استرس در بدن باشد، هورمون کورتیزول. همچنین کم‌خوابی باعث می‌شود مغز نتواند استراحت کرده و نیازهای خود را تأمین نماید و این می‌تواند تمامی سیستم‌های بدن را تخریب کند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040