۳۰ آذر ۱۳۹۶

اشتباهات شما در بهداشت فردی 3

۳۰ آذر ۱۳۹۶ 216 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهات شما در بهداشت فردی 3 در این مقاله می خوانید

بهداشت فردی همیشه ساده نیست. اشتباهاتی وجود دارند که انجام آن‌ها بسیار ساده است و حتی شاید متوجه آن نشوید. ...

اشتباهات شما در بهداشت فردی 3

دوش گرفتن تنها در صبح‌ها

اینکه قبل از رفتن به محل کار دوش بگیرید فکر بدی نیست اما شاید دوش گرفتن در انتهای روز سالم‌تر باشد. دوش گرفتن در شب کمک می‌کند بهتر بخوابید و ملافه‌ی شما تمیزتر بماند. با شستن تمامی آلودگی و چربی که در طول روز روی بدن شما جمع شده است می‌توانید بهترین خواب را داشته باشید.

 

 

تمیز نکردن قلم‌موی آرایشی

تمیز کردن روزانه‌ی قلم‌موهای آرایشی چند دقیقه زمان می‌برد اما می‌تواند مانع جمع شدن آلودگی و باکتری روی پوست شود. اگر این کار را درست انجام ندهید باکتری روی قلم‌موها جمع شده و می‌تواند باعث آسیب جدی به پوست شود. این باکتری‌ها باعث خراب شدن قلم‌موی شما شده و آرایشتان را خراب می‌کنند.

 

 

استفاده از دهان‌شویه

شاید استفاده از دهان‌شویه عادت سالمی باشد اما می‌تواند ضرر زیادی همراه داشته باشد. دهان‌شویه‌های دارای الکل باعث از بین رفتن رطوبت دهان خواهند شد. محیط خشک‌تر زمینه‌ی مناسبی برای رشد باکتری‌هاست. بهتر است از دهان‌شویه‌های بدون الکل و دارای زایلیتول استفاده نمایید.

 

 

کار با موبایل در دستشویی

شاید بدون فکر کردن این کار را کرده باشید اما متوجه نمی‌شوید چقدر باکتری می‌تواند روی صفحه‌نمایش جمع شود. موبایل در دستشویی می‌تواند شما را مشغول نگه دارد اما باکتری های جمع شده را به صورت خود منتقل خواهید کرد. با این کار شما خود را درخطر بیماری‌ها قرار می‌دهید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040