۲۹ آذر ۱۳۹۶

اشتباهات شما در بهداشت فردی 2

۲۹ آذر ۱۳۹۶ 159 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهات شما در بهداشت فردی 2 در این مقاله می خوانید

بهداشت فردی همیشه ساده نیست. اشتباهاتی وجود دارند که انجام آن‌ها بسیار ساده است و حتی شاید متوجه آن نشوید. ...

اشتباهات شما در بهداشت فردی 2

استفاده‌ی مرتب از صابون

زمستان دوران سختی برای هرکسی است که پوست خشکی دارد. مهم نیست چقدر کرم بزنید باز هم پوستتان خشک و ترک‌خورده است. بهتر است به جای کرم بیشتر استفاده خود از صابون در زمان دوش گرفتن را کمتر کنید.

 

 

کنار گذاشتن ضد آفتاب در زمستان

متخصصان پوست حتماً به شما این را گفته‌اند اما از همین حالا شروع کنید و استفاده از ضد آفتاب در تمام سال را جدی بگیرید. استفاده‌ی هرروزه از ضدآفتاب نکته‌ای است که نمی‌توان به آن بی‌توجه بود، چه هوا آفتاب باشد، ابر یا بارانی. بهتر است از یک مرطوب‌کننده‌ی خوب با spf استفاده کنید تا استفاده‌ی روزانه از ضدآفتاب را به یاد داشته باشید.

 

 

دوش نگرفتن بعد از ورزش

\

هر زمان که عرق کردید باید دوش بگیرید. عرق به‌سادگی در بین بافت‌های لباس گیر می‌افتد و باعث جوش و مشکلات پوستی می‌شود. دوش گرفتن بعد از ورزش مهم است زیرا باکتری‌ها زمان کمتری برای ماندن روی پوست شما دارند و این بهتر است. بدن خود را با شوینده‌ی بدن ضد باکتری بشویید و تمرکز خود را روی نقاطی بگذارید که در زمان ورزش با تجهیزات تماس داشته است و یا بخش‌هایی از بدن شما که مستعد جوش می‌باشد.

 

 

عوض نکردن لیف

حوله و لیف می‌توانند پناهی برای باکتری، قارچ و مخمرها باشند. حتماً بگذارید هر بار لیفتان کاملاً خشک شود و آن را بعد از مدتی عوض کنید. اگر خود را با حوله خشک می‌کنید هر بار آن را عوض کرده و به صورتتان نزنید. این کار برای پوست بسیار مشکل‌ساز بوده و باعث بروز خشکی روی پوست، جوش و  حتی التهابات خواهد شد.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040