۲۸ آذر ۱۳۹۶

اشتباهات شما در بهداشت فردی

۲۸ آذر ۱۳۹۶ 133 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهات شما در بهداشت فردی در این مقاله می خوانید

بهداشت فردی همیشه ساده نیست. اشتباهاتی وجود دارند که انجام آن‌ها بسیار ساده است و حتی شاید متوجه آن نشوید. ...

اشتباهات شما در بهداشت فردی

استراحت دادن صورت روی دست‌ها

صورت خود را روی دستانتان استراحت ندهید. این کار باعث انتقال آلودگی و جرم‌ها شده و منجر به کشیدگی پوست نیز خواهد شد. مهم‌تر از آن، هر تماس مستقیم مکرر با هل دادن آلودگی، چربی و سلول‌های پوستی مرده به داخل منافذ پوست باعث بسته شدن منافذ و ایجاد جوش‌ها خواهد شد.

 

 

شستن صورت بعد از ورزش

با شستن صورت بعد از ورزش شما تمام جرم و چربی‌ها را به پوست خود هل داده و باعث جوش‌ها خواهید شد. قبل از ورزش صورت خود را بشویید. حالا تنها آب و نمک روی پوست باقی می‌ماند که بی‌ضرر بوده و باعث ایجاد جوش نخواهد شد.

 

 

دوش‌های آب گرم

همه گرما در زیر دوش را دوست دارند اما از آب‌های زیاد گرم اجتناب کنید. آب گرم منافذ پوست را از کرده و باعث از دست دادن آب بدن شده و لایه‌ی چربی محافظ پوست را از بین می‌برد.

 

 

رطوبت رسانی بعد از حمام

شما اغلب برای لوسیون زدن زمان ندارید و این کار را به بعد معوق می‌کنید، این‌طور نیست؟ اگر این کار را می‌کنید خبر بدی برای شما داریم: لوسیون دیرهنگام نمی‌تواند به اندازه‌ی زدن آن بعد از حمام مؤثر باشد. پوستتان را خشک کنید، زیاد روی آن نکشید، و بعد مرطوب‌کننده بزنید تا رطوبتی که در حین حمام در پوست وارد شده در آن بماند. مرطوب‌کننده باید به صورت زده شده و لوسیون برای بدن استفاده شود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040