۱۴ آذر ۱۳۹۶

نکاتی برای تعطیلات سالم تر

۱۴ آذر ۱۳۹۶ 126 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای تعطیلات سالم تر در این مقاله می خوانید

شما چگونه عادات ناسالم خود در تعطیلات را تغییر می‌دهید؟ یک شروع خوب می‌تواند گنجاندن این نکات سالم در برنامه‌ی شما باشد. ...

نکاتی برای تعطیلات سالم تر

زمان بیشتر برای ورزش

بهترین قسمت از تعطیلات این است که شما زمان آزاد بیشتری دارید. بنابراین اگر در طول هفته نمی‌توانید بیشتر از سی دقیقه برای ورزش بگذارید در تعطیلات می‌توانید یک پیاده‌روی طولانی‌تر در پارک داشته باشید. از تعطیلات خود به‌عنوان زمانی برای تازه کردن بدن و داشتن فعالیت بدون عجله استفاده کنید.

 

 

مانند روزهای عادی بخورید

غذا خوردن شما در تعطیلات نباید چیزی متفاوت از روزهای عادی باشد، خصوصاً اگر انتخاب‌های غذایی‌تان در طول هفته شما را پرانرژی نگه می‌دارند. حتماً صبحانه بخورید، ناهار و شام را نیز در  برنامه‌ی خود داشته باشید. برای خود میان وعده‌های سالم در نظر گرفته و برنامه‌ی غذایی خود را مانند روزهای دیگر دنبال کنید. بدنتان ممنون شما خواهد بود.

 

 

دنبال کردن برنامه‌ی عادی خواب

آیا شما در طول هفته برنامه‌ی ثابتی برای خواب داشته و در تعطیلات آخر هفته تا دیروقت بیدار می‌مانید؟ تغییر الگوی خواب می‌تواند برنامه‌ی شما را به هم زده و باعث اختلال در برنامه‌ی کاهش وزنتان شود. شما در دیروقت شب گرسنه شده و احتمال زیاد چیز ناسالمی خواهید خورد. تغییر برنامه‌ی خواب می‌تواند خوابیدن در شب بعد را برای شما سخت کند و در نتیجه در روز کاری بعد خواب‌آلود خواهید بود.

 

 

بیرون بروید

ازآنجایی‌که بیشتر ما در محیط‌های بسته کار می‌کنیم تعطیلات آخر هفته فرصت خوبی است تا کمی بیرون بروید، نور آفتاب را ببینید و با طبیعت ارتباط برقرار کنید. بیرون رفتن می‌تواند تولید ویتامین D بدن را زیاد کند. بعلاوه تحقیقات نشان داده‌اند کسانی که زمانی را در طبیعت می‌گذرانند شادتر هستند. بنابراین بیرون رفته و از فضای باز لذت ببرید.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040