۷ آذر ۱۳۹۶

علائم مشکلات چشم ناشی از کامپیوتر

۷ آذر ۱۳۹۶ 164 بازدیدکننده 0 نظر
علائم مشکلات چشم ناشی از کامپیوتر در این مقاله می خوانید

اگر هرروز زمان زیادی را با کامپیوتر کار می کنید شاید دچار سندروم دید کامپیوتر شده باشید. بهتر است با این مشکل کمی بیشتر  آشنا شوید. ...

علائم مشکلات چشم ناشی از کامپیوتر

خستگی چشم

خستگی چشم می‌تواند بر اثر عوامل محیطی و شرایط دید متفاوت ایجاد شود. زمانی که برای مدت طولانی روی یک کار نزدیک تمرکز می‌کنید، مانند کار کردن با کامپیوتر یا خواندن کتاب، ماهیچه‌های داخلی چشم ممکن است سفت شوند. این سفتی باعث حساسیت چشم و بروز علائمی مانند خستگی، قرمزی چشم، چشم‌درد، تاری دید، سردرد یا دوبینی می‌شود.

 

 

تاری دید

تاری دید به معنای از دست دادن قدرت دید واضح و عدم توانایی در دیدن جزئیات کوچک است. تاری دیدگاه مربوط به ناتوانی چشم‌ها در تمرکز روی صفحه‌ی مانیتور برای زمان طولانی است. بعلاوه تاری می‌تواند توسط تغییر مدام تمرکز ایجاد شود، مانند نگاه کردن به عقب و جلو بین مانیتور و کیبورد کامپیوتر.

 

 

خشکی چشم

خشکی چشم نتیجه‌ی کمبود رطوبت در چشم‌هاست. اشک‌ها با پلک زدن مداوم رطوبت را به چشم برمی‌گردانند. پلک زدن یکی از سریع‌ترین واکنش‌های بدن است. بااین‌وجود کسانی که با کامپیوتر کار می‌کنند نصف مواقع عادی پلک می‌زنند.

 

 

سردرد

شاید بعد از شروع به نگاه کردن به صفحه مانیتور برای زمانی نسبتاً طولانی سردرد می‌شوید. نور و تضاد مانیتور باعث تولید درخشش غیرمستقیمی خواهند شد که برای چشم‌ها تحمل آن سخت است. نور مستقیم در چشم مانند نور از پنجره یا نورهای بالای سر نیز می‌توانند باعث سردرد و خستگی چشم شوند.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040