۱ آذر ۱۳۹۶

اشتباهاتی در مراقبت از دندان که از آن بی خبرید2

۱ آذر ۱۳۹۶ 223 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهاتی در مراقبت از دندان که از آن بی خبرید2 در این مقاله می خوانید

مراقبت از دندان ها و بهداشت دهان به نظر کار ساده ای است. اما چند نکته کوچک تمام تلاش شما را به هدر خواهد داد. ...

اشتباهاتی در مراقبت از دندان که از آن بی خبرید2

مسواک زدن بعد از نوشیدن قهوه

اغلب افراد فکر می‌کنند باید بعد از نوشیدن قهوه مسواک بزنند تا مانع بوی بد دهان و لک شدن دندان‌ها شوند اما این درست نیست. این نوشیدنی‌ها بسیار اسیدی بوده و اگر فوراً بعد از آن مسواک بزنید باعث آسیب بیشتر به مینای دندان خود خواهید شد.

 

 

نوشیدنی‌های ورزشی

مردم بر این باورند که نوشیدنی‌های ورزشی سالم هستند زیرا مقدار زیادی الکترولیت دارند که برای یک زندگی روزانه‌ی فعال مفید است. با این وجود گاه این نوشیدنی‌ها ممکن است از نوشیدنی‌های قندی بدتر باشند. نوشیدنی‌های ورزشی مقدار زیادی قند دارند و ازآنجایی‌که اغلب مانند نوشیدنی‌های قندی محدود نمی‌شوند با مصرف زیاد قند فرد بالا رفته و این باعث پوسیدگی دندان‌ها نیز خواهد شد.

 

 

تنقلات در طول روز

تکرار مصرف مواد قندی از مقدار آن اهمیت بیشتری دارد. اینکه در طول روز مرتباً مقدار کمی از خوراکی‌های شیرین یا نوشیدنی‌های قندی بخورید بدتر از آن است که یک بار آن مقدار را مصرف کنید. دندان‌های شما مرتباً با مواد قندی که می‌خورید پوشانده شده و آسیب خواهند دید.

 

استفاده از مسواک مشترک!

دهان شما دروازه‌ای به سلامتتان است. متأسفانه با استفاده‌ی مشترک از مسواک شما این دروازه را به مشکلات زیادی بازکرده‌اید. وقتی یک نفر مسواک می‌زند لثه‌های او خونریزی خواهد کرد. ممکن است باکتری، ذرات مواد غذایی، ویروس‌ها و قارچ‌ها روی مسواک بمانند. یکی از متداول‌ترین عفونت‌های دهان نیز می‌تواند از طریق مسواک منتقل شود.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040