۳۰ آبان ۱۳۹۶

اشتباهاتی در مراقبت از دندان که از آن بی خبرید

۳۰ آبان ۱۳۹۶ 203 بازدیدکننده 0 نظر
اشتباهاتی در مراقبت از دندان که از آن بی خبرید در این مقاله می خوانید

مراقبت از دندان‌ها کار ساده‌ای به نظر می‌آید. مسواک ، نخ دندان و چک آپ های منظم. اما قضیه چیزی فراتر از این‌هاست. ...

اشتباهاتی در مراقبت از دندان که از آن بی خبرید

آب‌میوه

نوشیدنی‌هایی مانند آب‌میوه یا یک بشقاب غذای رنگی به معنای خوردن رنگ‌دانه‌های غذایی بیشتر است  که می‌توانند دندان‌ها را لک کنند. بهتر است برای نوشیدنی‌هایی مانند قهوه یا آب‌میوه‌ها از نی استفاده کنید. آب‌لیمو نیز می‌تواند محیطی اسیدی در دهان ایجاد کند و باعث پوسیدگی مینای دندان گردد.

 

 

فراموش کردن مسواک

اگر فراموش کردن مسواک و نخ دندان در شب برای شما عادتی شود لبخند زیبایتان را خراب خواهید کرد. شاید مسواک زدن در صبح برای شما آسان‌تر باشد و ببینید در طول روز بهتر دندان‌هایتان به نظر می‌رسند اما باید این عادت را کنار بگذارید. زمانی که بدون مسواک به رختخواب می‌روید محیط دهان شما اسیدی شده و باعث ایجاد پلاکت و باکتری داخل دهان خواهد شد.

 

 

تمیز نکردن یا عدم جایگزینی مسواک

باید هر سه ماه یا هر بار که بیمار شدید مسواک خود را عوض کنید. اگر مسواک برقی دارید می‌توانید از سیستم فرابنفش برای مسواک استفاده کنید. همچنین باید برای سی دقیقه هرچند مدت یک‌بار مسواک خود را در دهان‌شویه قرار دهید.

 

 

نرفتن برای چک آپ ها

اگر تنها زمانی که مشکل دارید نزد دندان‌پزشک بروید شاید دیر شده باشد. رفتن پیش دندان‌پزشک تنها زمانی که مشکلی ایجادشده است هزینه‌ی بیشتری داشته و شاید دیر باشد. بسیاری از فرایندهای بیماری‌های دهان از جمله پوسیدگی، سرطان یا بیماری‌های لثه اغلب در ابتدا خاموش بوده و تا مراحل پیشرفته نشانه‌ای نخواهد داشت.

 

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040