۱۰ مرداد ۱۳۹۶

نشانه هایی که شاید برای یک مشکل جدی باشند

۱۰ مرداد ۱۳۹۶ 842 بازدیدکننده 0 نظر
نشانه هایی که شاید برای یک مشکل جدی باشند در این مقاله می خوانید

اگر هریک از این نشانه‌ها را داشتید بهتر است آن را جدی بگیرید. شاید این‌ها برای یک مشکل جدی باشند. ...

نشانه هایی که شاید برای یک مشکل جدی باشند

بی‌حسی پا

اگر هرگونه احساس عجیبی در پاهای خود داشتید نباید به آن بی‌توجه باشید. بی‌حسی در هردو پا به‌عنوان نوروپاتی محیطی شناخته می‌شود. این مورد اغلب بر اثر دیابت ایجاد می‌شود اما می‌تواند از عوارض جانبی شیمی‌درمانی یا حتی مصرف الکل باشد. اگر فقط در یک پایتان احساس بی‌حسی دارید شاید التهاب عصب پا یا تنگ شدن عصب در زانو یا کمر باشد.

 

صدای شکستن در زانو

زانوهای ما یک کار هنری زیبا هستند و اجازه‌ی حرکات متنوع و تحمل وزن را به ما می‌دهند. اما باید به یاد داشته باشید صداهای عجیب یا حس عجیب در زانوها می‌تواند نشان‌دهنده‌ی یک مشکل واقعی باشد. اگر می‌توانید صدایی بشنوید یا به هم سابیده شدن را در زانویتان حس می‌کنید نشانه‌ی بدی است و این یعنی غضروف زیر کلاهک زانو در حال سابیدن است. زنان بیشتر مستعد این شرایط هستند زیرا اندام‌های پایینی بدن برای جای دادن یک کودک در آن طراحی‌شده‌اند. اگر  برخی ورزش‌ها مانند جامپینگ انجام می‌دهید یا از  پله بالا پایین می‌شوید بیشتر در خطر خواهید بود.

 

جوشی که نمی‌رود

جوش بیشتر مشکل نوجوانان است اما زنان در هر سنی ممکن است به آن دچار شوند. این عادی است اما داشتن چیزی که شبیه به جوش به نظر برسد و از بین نرود عادی نیست. جوشی که از  بین نمی‌رود اغلب نشانه‌ی رایج‌ترین نوع از سرطان پوست است. البته این موضوع به این معنا نیست که باید بترسید زیرا ممکن است علت جوش چیزهای دیگری نیز باشد. اما حتماً باید آن را به پزشک نشان داده و پیگیری کنید.

 

تغییر در ناخن‌ها

ناخن‌های شما می‌توانند بیشتر از تصورتان در مورد سلامت شما بگویند. اگر ناخن شما ظاهری سالم و عادی دارد نشانه‌ی خوبی است و جایی برای نگرانی نیست. اما اگر تغییری در رنگ، شکل یا قدرت ناخن‌ها ایجاد شد باید حتماً پیگیر علت این مشکل باشید.

 

عقب‌نشینی لثه

شاید این چیزی باشد که فکر می‌کنید نمی‌توانید جلوی آن را بگیرید اما عقب‌نشینی لثه آهسته و تدریجی است و تا زمانی که این اتفاق بیفتد متوجه آن نخواهید شد. عقب‌نشینی لثه نشانه‌ی خاموشی از بیماری‌های دهان و دندان است. اندوتوکسین هایی که باعث عقب‌نشینی لثه می‌شوند با بیماری‌های قلبی و دیابت نیز در ارتباط‌اند. بهترین راه برای اطمینان از عدم ابتلا به عقب‌نشینی لثه این است که مرتباً برای چک آپ نزد دندان پزشک بروید.

 

تغییر در گفتار

مشاهده‌ی برخی علائم در خودتان ساده است اما نشانه‌های دیگری هستند که زیاد  واضح نخواهند بود، مانند علائم بیماری‌های روحی. بنابراین باید به دنبال این علائم نامحسوس در دوستان خود باشید.

برخی از نشانه‌های نامحسوس شروع بیماری‌های روانی شامل تغییر مهم و ثابت در نوع حرف زدن و چیزهایی است که فرد درباره‌ی آن صحبت می‌کند. شاید او درباره‌ی چیزهایی حرف می‌زند که قبلاً هیچ‌گاه ندیده‌اید در مورد آن صحبت کند. برای مثال ممکن است در مورد نگرانی از مورد آزار قرار گرفتن توسط دیگران صحبت کند و یا اینکه اضطراب توطئه علیه خود یا یک گروه خاص را پیدا کرده است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040