۹ مرداد ۱۳۹۶

نشانه هایی که باید تیروئید را چک کنید2

۹ مرداد ۱۳۹۶ 671 بازدیدکننده 0 نظر
نشانه هایی که باید تیروئید را چک کنید2 در این مقاله می خوانید

غده تیروئید در بدن کارهای متفاوتی انجام می دهد. اختلال در کارکرد این غده علائم متفاوتی خواهد داشت. ...

نشانه هایی که باید تیروئید را چک کنید2

حساسیت به گرما یا سرما و تعریق زیاد

یکی از وظایف تیروئید تنظیم دمای بدن است و اگر کار خود را درست انجام ندهید شما احساس گرما یا سرمای بیش‌ازحد خواهید داشت. تعریق زیاد و افزایش حساسیت به گرما از علائم پرکاری تیروئید هستند، درحالی‌که افزایش حساسیت به سرما می‌تواند نشان‌دهنده‌ی کم‌کاری تیروئید باشد.

 

به‌هم‌ریختگی عادت ماهانه

اگر در پریود خود مشکل دارید شاید فکر کنید مشکل از دستگاه تولیدمثل است. اما به جز رحم، تخمدان‌ها و لوله‌های فالوپ، تیروئید نیز می‌تواند این مشکلات را ایجاد کند. پریودهای سنگین یا نامرتب می‌توانند کم‌کاری تیروئید رانشان دهند و تغییرات در الگوی عادت ماهانه شاید برای پرکاری تیروئید است.

 

نازک و شکننده شدن موها

موهای نازک و شکننده می‌توانند پرکاری تیروئید را نشان دهند و نازک شدن موها علامتی از کم‌کاری تیروئید است. زمانی که تیروئید هورمون کافی تولید نکند شما شاهد ریزش مو خواهید بود. خشکی مو نیز می‌تواند برای کم‌کاری تیروئید باشد. در این زمان موها با سرعت قبل رشد نکرده و گردش خون بدن کند شده و نمی‌تواند مواد غذایی را به مو برساند.

 

تغییرات در صورت شما

پف صورت می‌تواند نشانه‌ی کم‌کاری تیروئید باشد و نازک شدن پوست علامتی از افزایش سن و یا  پرکاری تیروئید. جوش‌های پوستی می‌توانند نشان دهند تیروئید درست عمل نمی‌کند، خصوصاً زمانی که سطح هورمون‌ها پایین بیاید.

 

لرزش دست‌ها

بیشتر افراد لرزش دست را نشانه‌ای از پارکینسون یا مشکلات اعصاب می‌دانند اما این لرزش می‌تواند  برای پرکاری تیروئید باشد. مشکل داشتن در نوشتن یا نقاشی کردن و یا مشکل در نگه‌داشتن و کنترل اجسام می‌تواند بر اثر لرزش دست ایجاد شود. همچنین شاید متوجه شوید زمانی که استرس دارید لرزش دست‌هایتان بدتر می‌شود.

 

تغییر در ضربان قلب یا احساس تپش قلب

اگر حس عجیبی در قفسه‌ی سینه، گلو و گردن خود دارید شاید نشانه‌ی تپش قلب باشد و بر اثر تیروئید ایجادشده باشد، نه خود قلب. چیزهای زیادی که با ضربان قلب در ارتباط‌اند می‌توانند نشان‌دهنده‌ی پرکاری تیروئید باشند، از جمله تپش قلب سریع ( بیش از 100 ضربه در دقیقه) و یا ضربان قلب نامنظم یا  توقف کوتاه قلب.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040