۱۱ اسفند ۱۳۹۵

نشانه های عدم دریافت آب کافی

۱۱ اسفند ۱۳۹۵ 8918 بازدیدکننده 0 نظر
نشانه های عدم دریافت آب کافی در این مقاله می خوانید

بیشتر ما می‌دانیم به آب نیاز داریم اما هریک به دلیلی آب کافی نمی‌خوریم. نتیجه‌ی آن تغییرات قابل‌توجهی در سلامت ما خواهد بود. ...

نشانه های عدم دریافت آب کافی

خشکی پوست

علائم کم آبی

خشکی پوست در برخی فصل‌ها مانند زمستان عادی بوده و باید با کمک محصولات مناسب رفع شود. پوست خشک سبوم ( چربی ) خود را ازدست‌داده و باید به استفاده از محصولات چرب واکنش نشان دهد. در این شرایط استفاده از مرطوب‌کننده اغلب برای بهبود اوضاع شما مؤثر خواهد بود.

اگر در تمام مدت سال پوستتان خشک است و هیچ لوسیونی برای شما تأثیر ندارد شاید باید بیشتر آب بنوشید. زمانی که پوست به خاطر کم‌آبی درخشش خود را از دست می‌دهد به شدت نیاز به آب بیشتری دارد.

 

تشنگی زیاد و خشکی دهان

علائم کم آبی

اگر اندازه‌ی کافی آب نخورید دهان و زبان شما بسیار خشک می‌شوند ولی اغلب افراد این نشانه را نادیده می‌گیرند. همچنین تشنگی شدید نیز نشانه‌ای از کم آب بودن بدن است. در هردو این موارد بهتر است یک لیوان برداشته و شروع به جبران مایعات از دست داده‌ی بدن کنید.

 

با سردرد درگیرید

علائم کم آبی

سرتان درد می‌کند و هر دقیقه حس می‌کنید درد آن بدتر می‌شود. این درد تمرکز را برای شما سخت کرده و طاقتتان تمام شده است. خوشبختانه نوشیدن آب بیشتر نه تنها از تشدید درد جلوگیری می‌کند بلکه به درمان آن نیز کمک خواهد کرد.

سردردها نشانه‌ی رایجی از کم‌آبی متوسط تا شدید هستند. در حقیقت عدم دریافت آب کافی محرک سردردهای میگرنی است.

 

همیشه خسته‌اید

علائم کم آبی

به برنامه‌ی زندگی خود کمی دقت کنید و ببینید آیا هر شب به‌قدر کافی می‌خوابید. اگر استراحتتان خوب است اما بازهم تمام مدت خسته‌اید شاید دچار کم‌آبی شده باشید. خستگی می‌تواند روی احساس سلامت و توانایی تمرکز شما تأثیر زیادی داشته باشد.

 

وزن زیاد می‌کنید

علائم کم آبی

باور داشته باشید یا نه، افزایش سایز شما می‌تواند نشانه‌ای از نخوردن آب کافی باشد. روزانه نوشیدن 500 میلی‌لیتر آب می‌تواند سوخت‌وساز بدن را تا 30 درصد بهبود بخشد. حتی کم‌آبی خفیف نیز می‌تواند باعث ارسال سیگنال‌های ترکیب‌شده به مغز شود و در نتیجه شما احساس گرسنگی می‌کنید با اینکه در حقیقت به آب نیاز دارید.

 

مشکل یبوست دارید

علائم کم آبی

اگر در دفع مدفوع با مشکل مواجهید شاید باید مصرف آب خود را زیاد کنید. بدن برای عبور دادن مواد زائد از دستگاه گوارشی به آب نیاز دارد و اگر آب کافی ننوشید دچار مشکل خواهید شد. در حقیقت کم‌آبی باعث یبوست شدید می‌شود.

 

عفونت ادراری

علائم کم آبی

عفونت ادراری با فاکتورهای متعددی ایجاد می‌شود اما اغلب علت وارد شدن باکتری‌ها به بدن از طریق رابطه‌ی جنسی یا تمیز کردن خود از عقب به جلو بعد از دستشویی می‌باشد.

یکی دیگر از دلایل اصلی عفونت ادراری کم‌آبی است. نوشیدن آب کمک می‌کند باکتری‌ها از مثانه خارج شوند و از ماندن عفونت در آن جلوگیری خواهد کرد. برخی علائم هشداردهنده‌ی دریافت آب کم، ادرار تیره‌رنگ یا کاهش نیاز به ادرار کردن است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040