۳ اسفند ۱۳۹۵

نشانه های افسردگی

۳ اسفند ۱۳۹۵ 1644 بازدیدکننده 0 نظر
نشانه های افسردگی در این مقاله می خوانید

افرادی که دچار افسردگی شدید هستند همه علائم یکسانی ندارند. اما برخی از علائم رایج در اینجا آورده شده‌اند. ...

نشانه های افسردگی

ناراحتی

علائم افسردگی

ناراحتی یکی از نشانه‌های افسردگی است که می‌تواند با احساس پوچی و ناامیدی نیز همراه باشد. شاید متوجه باشید هرچقدر هم تلاش کنید راهی برای کنترل افکار منفی خود نخواهید داشت. شاید ببینید اغلب اوقات بدون هیچ دلیلی گریه می‌کنید.

 

احساس گناه

علائم افسردگی

افراد دچار افسردگی شدید شاید احساس کنند بی‌ارزش و بی‌فایده‌اند. آن‌ها افسردگی را به شکل ضعف تجربه کرده و در همه‌ی موارد خود را مقصر می‌دانند.

 

حساس شدن

علائم افسردگی

این نشانه‌ی افسردگی می‌تواند باعث شود احساس خشم، نگرانی یا بی‌قراری داشته باشید. مردانی که به افسردگی مبتلا می‌شوند اغلب بیماری خود را با نشانه‌هایی مانند پرخاشگری یا رفتارهایی بی‌ملاحظه نشان می‌دهند.

 

علائم روحی

علائم افسردگی

اگر در تمرکز، تصمیم‌گیری یا به یاد آوردن جزئیات مشکل دارید این‌ها می‌توانند نشانه‌های افسردگی باشند. افراد مبتلا شاید حس کنند قدرت پردازش کارها در آن‌ها کم شده است.

 

علائم فیزیکی

علائم افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی اغلب دردهای بدن، سردرد یا مشکلات گوارشی دارند که هیچ علت پزشکی دیگری ندارد و به هیچ درمانی واکنش نشان نمی‌دهد.

 

کمبود انرژی

علائم افسردگی

اگر مبتلا به افسردگی هستید تمام مدت شاید احساس خستگی کنید. شما حس می‌کنید توانایی فیزیکی شما برای انجام کارها کم شده است.

 

نداشتن علاقه

علائم افسردگی

یک نشانه‌ی رایج افسردگی نداشتن علاقه به فعالیت‌هایی است که اغلب به آن کشش دارند، مانند رابطه‌ی جنسی، سرگرمی‌ها یا فعالیت‌های اجتماعی. شاید افسردگی با نادیده گرفتن وظایف و عدم رسیدگی به نظافت فردی خود را نشان دهد.

 

تغییرات خواب

علائم افسردگی

زود بیدار شدن در صبح، مشکل در خوابیدن و یا خواب زیاد همگی می‌توانند از نشانه‌های افسردگی باشند.

 

تغییر در اشتها

علائم افسردگی

تغییر در عادات غذا خوردن بر اثر افسردگی می‌تواند به شکل خوردن خیلی زیاد یا خیلی کم باشد. افزایش یا کاهش وزن بیش از 5 درصد وزن بدن در یک ماه یکی از علائم هشداردهنده‌ی افسردگی است. برخی افراد علاقه‌ای به خوردن غذا ندارند و برای برخی دیگر غذا راهی برای تلافی حس افسردگی است.

 

فکر خودکشی

علائم افسردگی

داشتن افکاری برای آسیب رساندن به خود یک علامت هشداردهنده برای افسردگی است و اغلب باید جدی گرفته شود. اگر به خودکشی فکر می‌کنید باید فوراً به دنبال راهی برای کمک به خود باشید.

 

اگر هریک از این علائم افسردگی را دارید و شدید هستند یا برای بیش از چند هفته ادامه یافته‌اند باید از متخصص کمک بگیرید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040