۲ آبان ۱۳۹۵

گام هایی ساده برای یک روز سالم تر

۲ آبان ۱۳۹۵ 1291 بازدیدکننده 0 نظر
گام هایی ساده برای یک روز سالم تر در این مقاله می خوانید

داشتن یک زندگی سالم کار سختی نیست. تغییرات کوچک می‌توانند نتایج بزرگی برای شما داشته باشند. ...

گام هایی ساده برای یک روز سالم تر

صبحانه بخورید

تغذیه سالم

ممکن نیست تا به حال نشنیده باشید صبحانه چقدر برای سلامت شما اهمیت دارد. زمانی که پس از خواب شب از جا بلند می‌شوید بدن شما بعد از مدت زیادی گرسنه بودن نیاز به یک سوخت‌رسانی خوب دارد. اگر وقتتان کم است از شب قبل برای خودتان چیزی آماده کنید.

 

برنامه‌ی غذایی

تغذیه سالم

اگر با داشتن یک برنامه برای غذای خود روزتان را شروع کنید احتمال اینکه به سراغ انتخاب‌های نامناسب و غذاهای  ناسالم بروید کمتر است. برای خود برنامه‌ریزی کنید تا غذاهایی سالم در خانه بپزید. برای هر وعده کالری و مواد آن را در نظر داشته باشید. در تعطیلات آخر هفته برای غذای هفته‌ی خود برنامه‌ریزی کنید. مواد لازم را نوشته و سپس به تهیه‌ی همان مواد بپردازید.

 

فیبر و پروتئین را به غذای خود اضافه کنید

تغذیه سالم

داشتن این دو ماده در غذای شما ضروری است. اگر به اندازه‌ی کافی دریافت فیبر و پروتئین داشته باشید برای ساعت‌ها سیر بوده و دیگر نیازی ندارید سراغ میان وعده‌های ناسالم بروید. پروتئین شما را برای زمان زیادی سیر نگه می‌دارد. فیبر در کاهش وزن موثر است و اشتهای  شما را کم می‌کند. میوه‌ها وسبزیجات دو منبع عالی برای فیبر هستند. از آنجایی که این دو خوراکی کالری کمی دارند باید حتماً در وعده‌های غذایی شما گنجانده شوند.

 

پیاده‌روی بروید

سلامت

شما به یک دلیل دو پا دارید، برای آنکه راه بروید. تحقیقات نشان داده‌اند سالم‌ترین کشورها همه یک چیز مشترک دارند: مردم آن به پیاده‌روی می روند. این کار ساده و بسیار موثر است. اگر روزانه ساعت‌ها از  وقت خود را صرف نشستن پشت میز می‌کنید باید به دنبال راهی برای راه رفتن باشید. به دنبال فرصت باشید و هر جایی که ممکن است را پیاده بروید. کم‌کم راهی پیدا می‌کنید تا پیاده‌روی را وارد برنامه‌ی روزانه‌ی خود کنید.

 

آب بدن را حفظ  کنید

سلامت بدن

نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز کمک زیادی به کاهش وزن شما می‌کند. بعلاوه سلول‌های بدن برای عملکرد صحیح به آب نیاز دارند. اگر برایتان نوشیدن آب در طول روز سخت است می‌توانید به دنبال راه‌هایی برای افزایش آب دریافتی بدن خود در طول روز باشید. 

 

خوراکی همراه خود داشته باشید

تغذیه سالم

گرسنگی می‌تواند زمانی که انتظارش را ندارید به سراغ شما بیاید. بهتر است همیشه چیزی همراه خود داشته باشید تا به سراغ انتخاب‌های اشتباه نروید. میان وعده‌هایی با پروتئین یا فیبر زیاد همراه داشته باشید تا برای زمان زیادی سیر بمانید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040