۲۶ تير ۱۳۹۵

درمان های خانگی موثر برای فشار خون پایین

۲۶ تير ۱۳۹۵ 1661 بازدیدکننده 0 نظر
درمان های خانگی موثر برای فشار خون پایین در این مقاله می خوانید

فشارخون پایین می‌تواند باعث جریان خون کم به قلب، مغز و دیگر ارگان های حیاتی بدن شود. در کنار درمان‌های لازم، این ترفندها نیز به شما کمک خواهند کرد. ...

درمان های خانگی موثر برای فشار خون پایین

خوردن وعده‌های کوچک در روز

میان وعده‌های سالم در بین وعده‌های غذایی اصلی مانع ایجاد فاصله‌ی زیاد می‌شوند. خوردن چند وعده‌ی کوچک در طول روز به پیشگیری از افت ناگهانی فشار کمک می‌کند.

 

مصرف نمک کافی

نمک زیاد خوب نیست اما باید به مقدار کافی برای رفع نیازهای بدن مصرف شود. رژیم غذایی روزانه‌ی شما باید شامل یک قاشق چای‌خوری نمک اضافی در کنار نمکی باشد که از منابع  طبیعی مانند میوه وسبزیجات دریافت می‌کنید.

 

مایعات بیشتری بنوشید

روزانه حداقل 2 تا 3 لیتر آب برای شما لازم است. بعلاوه باید رژیم غذایی شما شامل نوشیدنی‌هایی مانند آب نارگیل باشد. این‌گونه نوشیدنی‌ها الکترولیت های لازم بدن جهت حفظ مایعات آن را تأمین می‌کنند. کم آبی علت شایع فشارخون پایین است. آب انار نیز غنی از آنتی اکسیدانی به نام پلی فنول است که به درمان فشارخون پایین کمک می‌کند.

 

کافئین کمک می‌کند

نوشیدنی‌های کافئین دار مانند چای یا قهوه به بهبود موقت فشارخون پایین کمک خواهند کرد. زمانی که فشارخون شما به طور ناگهانی می‌افتد یک فنجان قهوه یا چای می‌تواند گردش خون را بهبود بخشد.

 

برگ‌های چای

هر روز صبح 5 تا 6 عدد برگ چای را بجوید. برگ‌های چای پتاسیم، منیزیم و ویتامین C زیادی دارند که به تنظیم فشارخون کمک می‌کند. همچنین برگ چای دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که به کنترل فشارخون و پایین آوردن سطح کلسترول کمک خواهد کرد.

 

شیر بادام

5 تا 6 عدد بادام را تمام شب خیس کنید. آن‌ها را صبح بعد پوست‌کنده و یک خمیر تهیه کنید. آن را داخل یک نوشینی بجوشانید. برای جلوگیری از افت فشارخون هر روز از این ترکیب بنوشید. شیر بادام هیچ‌گونه کلسترول یا چربی اشباع‌شده‌ای ندارد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040