۲۰ تير ۱۳۹۵

درمان های خانگی برای گوش درد

۲۰ تير ۱۳۹۵ 3853 بازدیدکننده 0 نظر
درمان های خانگی برای گوش درد در این مقاله می خوانید

گوش‌درد می‌تواند شدید و آزاردهنده شود. علت این درد می‌تواند عوامل مختلفی باشد. خوشبختانه راه‌هایی وجود دارد که در خانه می‌توانید درد خود را کمی تسکین دهید. ...

درمان های خانگی برای گوش درد

سیر

گوش درد

دو عدد سیر را له کرده و با 2 قاشق چای‌خوری روغن خردل ترکیب کنید. ترکیب را روی حرارت بگذارید تا سیر کمی سیاه شود. بگذارید سرد شود و سپس چند قطره از آن را داخل گوشی که عفونت دارد بریزید. خاصیت تسکین‌دهنده‌ی سیر به کاهش درد  شما کمک خواهد کرد. همچنین می‌توانید با له کردن و جوشاندن سیر در روغن کنجد برای خود در خانه روغن سیر تهیه کنید. این روغن تسکین‌دهنده‌ی فوری درد است.

 

آب برگ ریحان

گوش درد

درمان طبیعی دیگر برای گوش‌درد این است: برگ‌های ریحان را له کرده و از آب آن برای درمان عفونت گوش استفاده کنید. قبل از مصرف آب ریحان را از صافی بگذرانید.

 

روغن خردل

گوش درد

دو یا سه قطره از روغن را در یک گوش ریخته و سر را به سمت دیگر بچرخانید. برای 10تا 15 دقیقه در این حالت بمانید، اما مراقب باشید روغن داخل گوشتان نرود. این کار را برای گوش دیگر تکرار کنید.

 

سرکه‌ی سیب

گوش درد

گفته می‌شود سرکه‌ی سیب میزان Ph کانال گوش را تغییر داده و محیطی ایجاد می‌کند که باکتری‌ها و ویروس‌ها نمی‌توانند در آن زنده بمانند. مقداری سرکه را گرم کرده و با گوش پاک کن داخل گوشی که عفونت کرده است بمالید. بگذارید سرکه داخل گوشتان برود. بهتر است از سرکه‌های ارگانیک استفاده کنید تا مواد شیمیایی یا مواد تقلبی نداشته باشند. همچنین می‌توانید آن  را با کمی آب رقیق کرده و سپس گوش  پاک کن را در آن خیس کنید. آن را داخل گوش خود گذاشته و اجازه دهید برای 5 دقیقه بماند. سرکه‌ی سیب به خاطر خواص ضد باکتری و ضد قارچ خود شناخته شده است.

 

نمک

گوش درد

شاید باور نکنید اما نمک معجزه می‌کند. مقداری نمک را روی شعله‌ی کم حرارت داده و سپس یک گوش پاک کن پنبه‌ای را در آن بغلتانید تا نمک گرم کاملاً اطراف آن را بپوشاند. این گوش پاک کن را برای ده دقیقه در گوش خود بگذارید. نمک مایعات را از گوش خارج کرده و التهاب را کاهش خواهد داد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040