۱۷ اسفند ۱۳۹۴

درمان های خانگی برای تورم لب ها

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ 3038 بازدیدکننده 0 نظر
درمان های خانگی برای تورم لب ها در این مقاله می خوانید

آیا لب‌های متورم شما باعث ناراحتیان شده‌اند؟ آیا از لب‌هایتان خجالت می‌کشید؟ قبل از اینکه اوضاعتان بدتر شود نکات زیر را دنبال کنید تا مانع تورم بیشتر لب‌های خود شوید. ...

درمان های خانگی برای تورم لب ها

تکه‌های یخ

درمان تورم لب ها

استفاده از تکه‌های یخ رایج‌ترین راه برای درمان لب‌های متورم است. می‌توانید تکه‌های یخ را بردارید، آن‌ها را در پارچه بپیچید و برای 8 تا 10 دقیقه به‌آرامی روی لب‌های متورم خود بمالید. ده دقیقه استراحت دهید و دوباره این کار را تکرار کنید. نباید یخ را مستقیماً به لب‌های خود بزنید زیرا می‌تواند سبب درد یا سرمازدگی خفیف شود.

 

آب گرم

درمان تورم لب ها

آب گرم راه مؤثر دیگری برای درمان التهاب لب‌هاست. تنها نیاز است کاسه‌ای آب گرم آماده کنید. پارچه‌ای در آن خیس کنید، آن را از آب درآورده و آب اضافی‌اش را بگیرید. حالا برای 8 تا 10 دقیقه آن را روی لب‌های خود بگذارید. این کار را یک ساعت بعد دوباره تکرار کنید.

 

پودر زردچوبه

درمان تورم لب ها

زردچوبه برای خواص درمانی و ضدعفونی‌کننده‌ی خود شناخته‌شده است. می‌توانید با استفاده از زردچوبه به همراه آب سرد و خاک رس برای خود پمادی گیاهی تهیه کنید. این مواد را خوب با هم ترکیب کنید و روی تمامی نقاط متورم لب‌ها بمالید. اجازه دهید خوب روی لب‌ها بماند تا کاملاً خشک شود. لب‌های خود را با آب ولرم بشویید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید.

 

آلوئه ورا

درمان تورم لب ها

الوئه ورا خواص ضدالتهابی دارد. این ماده به کاهش احساس سوزش در لب‌ها کمک می‌کند و لب‌های متورم را درمان می‌نماید. اگر نیش پشه، حشره یا هر واکنش آلرژیک دیگری در لب‌های خود دارید باید ژل یا آب آلوئه ورای تازه را برای درمان آن استفاده کنید. آن را روی لب‌های خود ماساژ دهید. این کار را 2 یا 3 بار در هفته تکرار کنید.

 

جوش‌شیرین

درمان تورم لب ها

افراد کمی هستند که می‌دانند جوش‌شیرین ماده خانگی درمانی مؤثری برای درمان تورم لب‌هاست. اغلب پیشنهاد می‌دهند اگر مشکل تورم لب‌های شما به علت تاول بر اثر تب، واکنش آلرژیک، یا نیش حشرات است برای درمان آن از جوش‌شیرین استفاده کنید. 1 قاشق غذاخوری جوش‌شیرین برداشته و آن را با کمی آب ترکیب کنید. لایه‌ی ضخیمی از خمیر را روی لب‌های متورم خود بمالید. برای 10 دقیقه صبر کنید و سپس آن را با آب سرد بشویید.

 

عسل

درمان تورم لب ها

همه‌ی ما می‌دانیم عسل خاصیت درمان‌کنندگی و ضد باکتریایی طبیعی دارد. اثبات‌شده است که عسل یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای رهایی از تورم لب‌هاست. تنها کافی است 1 قاشق غذاخوری عسل برداشته و یک تکه پنبه یا پارچه‌ی پنبه‌ای در آن فرو کنید. پارچه را مستقیماً روی ناحیه‌ی متورم بزنید. برای 20 دقیقه در آنجا نگه‌دارید و سپس با آب سرد بشویید. دو تا سه بار در روز این کار را تکرار کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040