۲۷ بهمن ۱۳۹۴

چرخه ی قاعدگی چه چیزی درباره سلامت شما می گوید

۲۷ بهمن ۱۳۹۴ 2062 بازدیدکننده 0 نظر
چرخه ی قاعدگی چه چیزی درباره سلامت شما می گوید در این مقاله می خوانید

قاعدگی‌های صحیح نشان می‌دهد بدن شما کار خود را به‌طور صحیح انجام می‌دهد. بیایید ببینیم کارکرد صحیح بدن به چه معناست و منظور از چرخه‌ی قاعدگی چیست. ...

چرخه ی قاعدگی چه چیزی درباره سلامت شما می گوید

چرخه‌ی قاعدگی

چرخه‌ی قاعدگی باید یک دوره‌ی 28 تا 35 روزه باشد. برای شمارش صحیح شما باید از اولین روز عادت ماهانه‌ی خود بشمارید. اگر عادت ماهانه‌ی شما به‌این‌ترتیب تکرار می‌شود نرمال است. در غیر این صورت بهتر است نزد پزشک زنان بروید.

 

طول دوره‌ی قاعدگی

طول دوره‌ی قاعدگی

دوره‌ی قاعدگی با افزایش سن کوتاه می‌شود، بااین‌حال یک عادت ماهانه‌ی عادی باید بین 3 تا 7 روز باشد. در طول این دوره در 2 یا 3 روز اول و گاهی بیشتر شما خونریزی زیادی دارید.

 

خون قاعدگی

شاید فکر کنید خونریزی شما خیلی زیاد است اما به‌طور متوسط در هر عادت ماهانه شما کمتر از یک فنجان خون از دست می‌دهید. اگر روزانه از 2 تا 3 پد استفاده می‌کنید عادی است. اما 6 تا 8 پد در یک روز عادی نیست و می‌تواند نشانه‌ی کم‌خونی باشد. اگر متوجه هرگونه تغییر در جریان خون عادت ماهانه‌ی خود شدید می‌تواند یک علامت هشداردهنده باشد. این علامت می‌تواند نشانه‌ای از عفونت یا عارضه‌ی جانبی برخی داروها و یا حتی تومور مغزی باشد.

 

رنگ خون قاعدگی

شاید دوست نداشته باشید هر ماه رنگ خون دوره‌ی قاعدگی خود را چک کنید اما باید بدانید رنگ مناسب آن اهمیت زیادی دارد. خون یک چرخه‌ی قاعدگی عادی قرمز روشن است. اما اگر ناگهان خون شما قهوه‌ای یا مشکی تیره شد می‌تواند نشانه‌ی مشکل هورمونی باشد.

 

قاعدگی دردناک

قاعدگی دردناک

اگر ناگهان در زمان قاعدگی درد شدیدی را حس کردید شاید به علت یک مشکل در سلامت شما باشد. اگر این درد ناگهانی و برای چند لحظه بود می‌توان از آن صرف‌نظر کرد اما اگر درد مانند یک الگو شد و باعث احساس ناراحتی شدید شما گشت باید به سراغ متخصص زنان بروید.

 

خونریزی بین دوره‌ها

برای زنانی که قرص مصرف می‌کنند خونریزی میان دوره‌ها عادی است. در موارد دیگر نباید به این موضوع بی‌توجه باشید. خونریزی میان دوره‌ها یا لک بینی می‌تواند نشانه‌ای از زخم یا مشکل در سلامت باشد. در این شرایط فوراً نزد پزشک بروید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040