۱۸ بهمن ۱۳۹۴

چرا کم آبی باعث بیماری و چاقی می شود؟

۱۸ بهمن ۱۳۹۴ 1644 بازدیدکننده 0 نظر
چرا کم آبی باعث بیماری و چاقی می شود؟ در این مقاله می خوانید

تشنگی به این معناست که بدن فریاد می‌زند شدیداً احساس بی‌آبی می‌کند. کم‌آبی شاید بدترین شرایطی باشد که بدن از آن آسیب می‌بیند. ...

چرا کم آبی باعث بیماری و چاقی می شود؟

اختلالات گوارشی

عوارض کم آبی

زخم معده، رفلاکس معده و ورم معده اتفاقات خوشایندی نیستند.اگر نمی‌خواهید از این‌گونه مشکلات گوارشی رنج ببرید آب بیشتری بنوشید. در نتیجه مرتباً با مواد معدنی قلیایی مانند منیزیم و کلسیم حمایت می‌شوید. این مواد معدنی گوارش را آسان می‌کنند.

 

یبوست

عوارض کم آبی

روده نیاز به آب زیادی دارد تا بتواند عملکرد صحیحی برای بدن داشته باشد. زمانی که بدن بی‌آب باشد مسیر دفع مواد زائد کندتر است.نتیجه‌ی آن درد و یبوست می‌باشد.

 

مشکلات کلیه

عوارض کم آبی

درد و التهاب در زمان دفع ادرار وحشتناک است. دلیل اصلی این اتفاق این است که بدن آب کافی برای حذف سموم را ندارد. در این شرایط محیط مناسبی برای باکتری‌ها ایجادشده و نتیجه آن عفونت است. این عفونت نه‌تنها عملکرد کلیه و مثانه را تحت تأثیر قرار می‌دهد بلکه عفونت‌های ادراری را نیز بیشتر می‌کند.  

 

مشکلات پوستی

عوارض کم آبی

مواد سمی بدن تنها باید با نوشیدن آب دفع شوند. این موضوع برای بزرگ‌ترین عضو بدن نیز صحت  دارد – پوست. اگر به پوست خود درست آب‌رسانی نکنید درخشندگی و رنگ خود را ازدست‌داده و چین‌وچروک‌ها شروع می‌شوند. بی‌آبی شما را بیشتر مستعد جوش و دیگر عفونت‌های وحشتناک پوستی، مانند پسورپازیس، می‌کند.

 

فشارخون بالا

عوارض کم آبی

می‌دانید که 92 درصد خون از آب تشکیل‌شده است. کم‌آبی شدید برابر با خون غلیظ‌تر است. نتیجه‌ی آن فشارخون بالا بر اثر فشار زیاد به رگ‌های خونی است.

 

کلسترول بالا

عوارض کم آبی

مبارزه با کم‌آبی مکانیسم طبیعی بدن است. سلول‌ها در این مبارزه کلسترول بیشتری می‌سازند. کلسترول بالا باعث مشکلات قلبی متعدد و چاقی می‌شود.

 

آسم و آلرژی

عوارض کم آبی

بدن زمانی که کم آب باشد میزان بیشتری هیستامین تولید می‌کند. در زمان کم‌آبی بدن به‌صورت خودکار مسیر هوا را محدود می‌کند تا آب را نگه دارد. این امر موجب آسم و آلرژی خواهد شد.

 

سفتی مفاصل

عوارض کم آبی

زمانی که غضروف‌های مفاصل شما ضعیف شده باشند بازسازی مفاصل خیلی آهسته خواهد بود. ازآنجایی‌که غضروف از آب ساخته‌شده است هیچ‌چیزی بیشتر از کم‌آبی به آن آسیب نخواهد رساند.

 

خستگی

عوارض کم آبی

فعالیت‌های آنزیمی بدن در صورت نبود منابع آبی مناسب کند می‌شوند زیرا شما یک منبع مهم انرژی را حذف کرده‌اید. نتیجه؟ شما احساس خستگی می‌کنید.

 

افزایش وزن

عوارض کم آبی

کم‌آبی برابر است با نبود انرژی در سلول‌ها. زمانی که حقیقتاً شما کم‌آبی دارید و تشنه‌اید می‌خواهید با خوردن غذا کالری بیشتری دریافت کنید تا انرژی ازدست‌داده‌ی خود را دوباره کسب کنید. نوشیدن آب یعنی آب‌رسانی صحیح بدن و صفر کالری. ازاین‌رو رژیم غذایی شما مؤثر نخواهد بود مگر اینکه مطمئن شوید خوب به بدن آب‌رسانی شده است.

 

پیری زودرس

عوارض کم آبی

زمان که بدن مرتباً بی‌آب شود تمام سیستم‌های آن از کار خواهند افتاد که نتیجه‌ی آن مشکلات بی‌انتها است، درست مانند افزایش سن. بعلاوه بدن شما چین‌وچروک‌های زیادی خواهد داشت. مطمئناً شما دوست ندارید دچار پیری زودرس شوید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040