۲۹ دي ۱۳۹۴

علائم و نشانه های تخمک گذاری

۲۹ دي ۱۳۹۴ 2922 بازدیدکننده 0 نظر
علائم و نشانه های تخمک گذاری در این مقاله می خوانید

درک علائم تخمک‌گذاری در بدن کار سختی نیست. دانستن تخمک‌گذاری کمک می‌کند بدانید وقت مناسب برقراری رابطه‌ی جنسی جهت بارداری چه زمانی است. ...

علائم و نشانه های تخمک گذاری

تغییرات مخاط دهانه‌ی رحم

علائم تخمک گذاری

مقدار و غلظت مخاط دهانه‌ی رحم با نزدیکی به دوران باروری تغییر می‌کند. زمانی که تخمک‌گذاری نداشته باشید مخاط رحم چسبنده بوده و ممکن است اصلاً مخاطی وجود نداشته باشد. در زمان تخمک‌گذاری این مخاط بیشتر می‌شوند و از حالت آبکی به شکل سفیده‌ی خام تخم‌مرغ تبدیل خواهند شد. این مایع ممکن است حدود 2.5 سانتی‌متر یا کمی بیشتر میان انگشتان کش بیاید.

 

افزایش میل جنسی

زنان در زمان تخمک‌گذاری که باروری بیشتری دارند میل جنسی‌شان زیاد می‌شود. این افزایش میل جنسی چند روز قبل از تخمک‌گذاری ایجاد می‌شود. اگر می‌خواهید باردار شوید این هنگام زمان مناسبی برای رابطه‌ی جنسی است.

 

تغییرات در دمای پایه‌ی بدن

علائم تخمک گذاری

دمای پایه‌ی بدن شما دمای بدن در زمانی است که استراحت می‌کنید.در زمان تخمک‌گذاری این دما چند دهم درجه زیاد می‌شود.برای تشخیص افزایش دما هرروز که از خواب بیدار می‌شوید دمای بدنتان را اندازه بگیرید. باید این کار را هرروز صبح در ساعت خاصی انجام دهید، قبل از اینکه از رختخواب خارج شوید.

 

تغییر در مکان دهانه‌ی رحم

علائم تخمک گذاری

همان طور که مخاط رحم در زمان تخمک‌گذاری تغییر می‌کنند محل دهانه‌ی رحم نیز عوض می‌شود. دهانه‌ی رحم ممکن است در زمان باروری و تخمک‌گذاری بالاتر، نرم تر و بازتر باشد. اگر نمی‌توانید محل دهانه‌ی رحم خود را چک کنید از پزشک کمک بگیرید.

 

حساس شدن سینه‌ها

برخی زنان قبل یا بعد از باروری این حساسیت را تجربه می‌کنند. این علامت اغلب پس از تخمک‌گذاری ایجاد می‌شود. علت  حساس شدن سینه‌ها هورمون‌هایی است که بدن را برای بارداری آماده می‌کنند.

 

جواب مثبت کیت‌های تست تخمک‌گذاری

علائم تخمک گذاری

روش رایج دیگر برای تشخیص تخمک‌گذاری استفاده از تست های مخصوص است. شما باید یک هفته قبل از زمانی که انتظار دارید تخمک‌گذاری شما باشد روزی یک بار تست انجام دهید. روی نوار تست دو خط وجود دارد. زمانی که خط تست پررنگ تر از خط کنترل باشد تست وجود هورمون LH را تشخیص داده است. این همان هورمونی است که باعث تولید مخاط دهانه‌ی رحم می‌شود. ترشح زیاد LH دقیقاً قبل از تخمک‌گذاری است. اگر در این زمان رابطه داشته باشید احتمال بارداری شما زیاد است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040