۱۴ دي ۱۳۹۴

پیشگیری از سرطان سینه

۱۴ دي ۱۳۹۴ 1455 بازدیدکننده 0 نظر
پیشگیری از سرطان سینه در این مقاله می خوانید

در اینجا راه‌هایی عالی آورده شده است تا بتوانید از سلامت خود مراقبت کنید. دفاع بدنتان در مقابل سرطان را بالا ببرید. ...

پیشگیری از سرطان سینه

رژیم غذایی مناسب

 

جلوگیری از سرطان سینه

یک رژیم غذایی سالم و غنی از میوه‌ها و سبزیجات داشته باشید تا از آنتی اکسیدان های آن بهره‌مند شوید. این کار مانع آسیب به بافت‌های شما می‌شود.در هنگام خرید از سبزیجات به دنبال رنگ‌های زرد، قرمز، سبز و نارنجی باشید.

 

 

ورزش کنید

 

جلوگیری از سرطان سینه

ورزش منظم کمک می‌کند چربی بدن کم شده و بافت ماهیچه تقویت شود. میان ورزش و پیشگیری از سرطان سینه ارتباط نزدیکی وجود دارد.

 

 

لاغر بمانید

جلوگیری از سرطان سینه

 

داشتن اضافه‌وزن خطر سرطان سینه را افزایش می‌دهد. بسیاری از تومورهای سینه همان استروژن‌های رشد کرده‌اند. چربی بدن استروژن را حفظ می‌کند و با یک رژیم غذایی دارای چربی زیاد سطح استروژن از حالت عادی فراتر می رود.

 

 

سیگار نکشید

جلوگیری از سرطان سینه

 

تنباکوی سیگار مواد سرطان‌زای زیادی دارد که می‌تواند در مایعات اطراف سینه جمع شود. سیگار کشیدن زیاد به میزان بالایی خطر سرطان سینه و ریه را افزایش می‌دهد. برای ترک عادت خود از دیگران کمک بگیرید تا از سلامتی طولانی بهره‌مند شوید.

 

 

الکل مصرف نکنید

جلوگیری از سرطان سینه

 

مصرف الکل می‌تواند سطح استروژن بدن را بالا ببرد. حتی کمی الکل در طول روز می‌تواند بافت‌های سینه را در خطر سطح بالاتر استروژن قرار دهد. از آنجایی که برخی تومورهای سینه به استروژن حساس‌اند الکل می‌تواند خطر سرطانی شدن سلول‌های بافت را افزایش دهد.

 

 

چک آپ های منظم داشته باشید

جلوگیری از سرطان سینه

 

چک آپ منظم داشته و مرتباً نزد پزشک بروید تا همیشه سالم بمانید. از جواب هر تست و آزمایش برای خود کپی نگه‌دارید. حواستان به هرگونه تغییر در سلامتی‌تان باشد.

 

 

به دنبال تشخیص زودهنگام مشکل باشید

جلوگیری از سرطان سینه

 

بررسی سرطان سینه باهدف تشخیص تومورهای احتمالی است قبل از آنکه به اندازه‌ای برسند که قابل‌لمس باشند. تومورهای بزرگ‌تر احتمال رشد بیشتری در سینه دارند. تشخیص تومور کوچک ( سرطان در مراحل اولیه ) درمان را موثرتر می‌کند و شانس بهبود شما را افزایش می‌دهد.

 

 

روش‌های درمانی جایگزینی هورمون

جلوگیری از سرطان سینه

 

کسانی که از روش درمانی جایگزینی هورمون استفاده می‌کنند خطر سرطان سینه برای آن‌ها بیشتر است. جایگزینی هورمون احتمال سرطان لوپولی ( سرطان از لوپولها شروع‌شده و به خارج از دیواره‌ی آن‌ها می‌رسد ) و سرطان از منشأ مجاری ( سرطان از تومور مجاری شیری ) را افزایش می‌دهد.

 

 

بارداری و شیر دادن به نوزاد

جلوگیری از سرطان سینه

 

بارداری و شیر دادن که با ورزش، داشتن وزن خوب و مصرف نکردن الکل همراه باشد خطر سرطان را کم می‌کند. هردو بارداری و شیر دادن به نوزاد هر دو دوره‌های قاعدگی را کم می‌کنند که این همان دلیلی است که به کاهش خطر کمک می‌کند.

 

 

حفظ سلامت روحی

جلوگیری از سرطان سینه

 

یک رفتار خوب روی سلامت کلی شما اثر می‌گذارد – سلامت فیزیکی، ذهنی،احساسی و روحی. با ایجاد تعادل در زندگی برای خود آینده‌ی خوبی بسازید: غذای سالم و ورزش منظم را ترکیب کنید تا با موانع و مشکلات در راه با نگرشی خوب برخورد کنید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040