۵ آذر ۱۳۹۴

4 روش پیشگیری از حملات قلبی

۵ آذر ۱۳۹۴ 1880 بازدیدکننده 0 نظر
4 روش پیشگیری از حملات قلبی در این مقاله می خوانید

در این مقاله چهار عادت ما در زندگی روزانه موردبررسی قرارگرفته است. هریک از این موارد تأثیر جالبی بر کاهش احتمال سکته‌ی قلبی را دارند. ...

4 روش پیشگیری از حملات قلبی

ترک سیگار

پیشگیری از حملات قلبی

ترک سیگار یکی از اولین عاداتی است که شما باید ترک کنید. کسانی که تابه‌حال سیگار نکشیده‌اند و یا حداقل بیست سال قبل آن را ترک کرده‌اند احتمال اولین حمله‌ی قلبی در آن‌ها 36 درصد کاهش می‌یابد.

 

یک رژیم غذایی مغذی     

پیشگیری از حملات قلبی

با افزایش سن تعجبی ندارد که یک رژیم غذایی سالم و بر پایه‌ی گیاهان کمک می‌کند با بیماری‌های قلبی مبارزه کنید ( همچنین با بیماری‌های مربوط به افزایش سن مانند دیابت و سرطان ) حداقل هرروز باید پنج وعده میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید، 4 وعده غلات داشته باشید، یک وعده لبنیات کم‌چرب و هفته‌ای دو وعده ماهی سالم.

کسانی که این رژیم را رعایت می‌کنند خطر حمله‌ی قلبی در آن‌ها حدود 20 درصد کم می‌شود، حتی اگر از غذاهایی که در لیست نیاورده‌ایم نیز مصرف کنند مانند گوشت قرمز و فرآورده‌های دیگر گوشتی.

 

از بین بردن چربی شکم

پیشگیری از حملات قلبی

محققان اپیدمیولوژی ( بررسی نحوه انتشار بیماری‌ها و عوامل بیماری‌زا ) می‌گویند دور کمر  و اندازه‌ی باسن تا ران شاخص بهتری از وزن کل بدن برای سنجش سلامت فرد هستند، خصوصاً زمانی که چربی‌ها اطراف اعضای داخلی بدن را گرفته‌اند و تنها زیر پوست نیستند. دور کمری که کمتر از 95 سانتی‌متر باشد احتمال سکته‌ی فرد را 12 درصد کم می‌کند.

 

فعالیت فیزیکی داشتن

پیشگیری از حملات قلبی

کسانی که روزانه 40 دقیقه راه می‌روند یا دوچرخه‌سواری می‌کنند و یا حداقل هفته‌ای یک ساعت ورزش می‌کنند سه درصد احتمال سکته‌ی قلبی در آن‌ها کمتر است. در مقایسه با تأثیر بسیار زیاد ورزش بر سلامت قلب این عدد کم است. اما بااین‌وجود ورزش تنها برای دستگاه قلبی عروقی فایده ندارد بلکه استخوان‌های شما را قوی می‌کند، سیستم تنفسی را بهبود می‌بخشد، با زوال عقل مبارزه کرده و استرس را کاهش می‌دهد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040