۲۲ شهريور ۱۳۹۴

چرا موهای من رشد نمی کند؟

۲۲ شهريور ۱۳۹۴ 3915 بازدیدکننده 0 نظر
چرا موهای من رشد نمی کند؟ در این مقاله می خوانید

داشتن موهای بلند و سالم برای همه‌ی ما مهم است. زمانی که صحبت درباره‌ی رشد مو می‌شود هر فرد بزرگ‌ترین دشمن خودش است. شاید متوجه نشوید اما برخی کارها رشد موهای شما را متوقف می‌کند. ...

چرا موهای من رشد نمی کند؟

خوب غذا نمی‌خورید

علت کم شدن رشد مو

سلامت مو تنها با روشی که از موهایتان مراقبت می‌کنید حاصل نمی‌شود بلکه نیاز به مراقبت از بدنتان نیز دارد. اگر رژیم غذایی شما دارای مقدار کافی ویتامین و پروتئین نباشد شما رشد موهایتان را آهسته کرده‌اید. زنان باید روزانه 40 تا 45 گرم پروتئین و 15 تا 28 میلی‌گرم آهن دریافت کنند. برای تقویت فولیکول‌های مو و کمک بیشتر به رشد آن‌ها همواره غذاهای سرشار از پروتئین و غنی از آهن مصرف کنید، مانند سالمون، تخم‌مرغ، ماست و اسفناج که سرشار از این دو ماده‌ی غذایی هستند. اگر مرتباً رژیم می‌گیرید و یا یک رژیم غذایی خیلی سخت را دنبال می‌کنید موهایتان را درخطر قرار می‌دهید.

 

زیاد به موهایتان حرارت می‌دهید

علت کم شدن رشد مو

حرارت دادن به مو باعث می‌شود موهای شما ضعیف شده و بشکند. سعی کنید وسایل گرمازا را تنها یک‌بار در هفته روی موهای خود استفاده کنید. همچنین محصولاتی بخرید که به شما امکان این را می‌دهد که تا حدی حرارت را روی موهای خود کنترل کنید. سشوار و اتو مو باید در کمترین دمای ممکن استفاده شوند. البته بهترین روش این است که اصلاً از آن‌ها استفاده نکنید.

 

زیاد موهایتان را رنگ می‌کنید

علت کم شدن رشد مو

رنگ کردن زیاد مو به پوست سر شما آسیب‌زده و باعث شکستن موها می‌شود. اگر زیاد مواد شیمیایی به موهای خود بزنید موهای شما آسیب می‌بینند، مانند نرم‌کننده‌ها. در مورد نرم‌کننده‌ها علت اصلی آسیب این است که اغلب افراد دستورالعمل روی بسته را دنبال نمی‌کنند و یا زمان زیادی آن را روی موهای خود می‌گذارند. نرم‌کننده‌های قلیایی مانند پتاسیم هیدروکسید و سدیم هیدروکسید اغلب بیشتر به مو آسیب می‌رسانند. حتی اگر در پایان کار موهایتان خوب و زیبا به نظر برسد استفاده از هر نوع ماده‌ی شیمیایی نرم‌کننده به موهای شما آسیب خواهد رساند.

همچنین مشکل دیگر روشی است که برای رنگ کردن موهای خود انتخاب می‌کنید. برخی افراد فکر می‌کنند های لایت روشی ایمن‌تر برای جایگزینی با رنگ‌های بلوند در کل مو است اما های لایت نیز به موهای شما آسیب می‌رساند. های لایت کردن مو سبب می‌شود با ایجاد منافذ زیاد در مو به آن آسیب وارد شود. بهتر است بگذارید مو به رنگ طبیعی خود باقی بماند و یا از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید.

 

ویتامین کافی دریافت نمی‌کنید

علت کم شدن رشد مو

روزانه افزودن چند عدد مولتی‌ویتامین‌ به رژیم غذایی شما می‌تواند به بهبود کیفیت و سلامت موهایتان کمک کند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم هرروز مولتی‌ویتامین مصرف کنید تا هر شکاف و کمبود در رژیم غذایی شما را جبران کند و درنتیجه موهایی سالم‌تر و قوی‌تر داشته باشید.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040