۹ شهريور ۱۳۹۴

عوارض جانبی بوتاکس

۹ شهريور ۱۳۹۴ 2189 بازدیدکننده 0 نظر
عوارض جانبی بوتاکس در این مقاله می خوانید

به نظر می‌رسد این روزها همه‌جا بوتاکس را مشاهده می‌کنید، افراد زیادی این کار را می‌کنند اما آیا ارزشش را دارد؟ لیست زیر را بخوانید تا با معایب بوتاکس آشنا شوید. ...

عوارض جانبی بوتاکس

یک عادت پرهزینه

زمانی که جوانب مثبت و منفی بوتاکس را ارزیابی می‌کنید فراموش نکنید که به هزینه‌ی آن فکر کنید. شاید بوتاکس یک سرمایه‌گذاری خوب به نظر برسد اما به یاد داشته باشید که این کار نیاز به ادامه دارد. پس از 3 تا 6 ماه پس از بوتاکس باید آن را تکرار کنید و این کم‌هزینه نخواهد بود.

 

سرکشی چین‌وچروک‌های پوستی

ضرر بوتاکس

همه‌ی داروها عوارض جانبی دارند و بوتاکس نیز از این قضیه مستثنی نیست. درحالی‌که بوتاکس به زنان بسیاری کمک کرده است که زیباتر و جوان‌تر به نظر برسند اما برای برخی از چین  چروک‌های پوستی تأثیرگذار نیست. بوتاکس چین‌های حرکتی را منجمد می‌کند بنابراین همه‌ی چین‌وچروک و خطوط روی پوست شما شاید یا این روش درمانی برطرف نشوند.

 

تغییرات در حالات روحی

ضرر بوتاکس

یک از عوارض جانبی کمتر شناخته‌شده‌ی بوتاکس برای خانم‌ها این است که می‌تواند سبب تغییرات روحی در آن‌ها شود. برخی خانم‌ها از تجربه‌ی افسردگی و یا نگرانی همراه با حملات وحشت پس از بوتاکس سخن می‌گویند.

 

ترکیب سیگنال‌ها

ضرر بوتاکس

بوتاکس به معنای واقعی کلمه چین‌های حرکتی را فلج می‌کند و تغییر حالات صورت و بیان احساسات با صورت را برای شما سخت می‌نماید.  

 

مقاومت بیهوده است

ضرر بوتاکس

برخی می‌گویند پس از چند دوره‌ی درمانی بدن آن‌ها نسبت به بوتاکس مقاوم می‌شود. بوتاکس یک مجموعه‌ی پیچیده از پروتئین‌هاست. ازاین‌رو سیستم ایمنی بدن برخی افراد با درست کردن آنتی‌بیوتیک‌های مسدودکننده بوتاکس را رد می‌کند که این امر باعث بی‌اثر شدن دارو خواهد شد.  

 

ماهیچه‌های ضعیف‌تر

ضرر بوتاکس

یک دلیلی که نباید از بوتاکس استفاده کنید این است که ماهیچه‌های شما با بوتاکس نسبت به روند طبیعی افزایش سن بیشتر آسیب‌پذیر و ضعیف می‌شوند. ازآنجایی‌که تزریق بوتاکس باعث منجمد شدن ماهیچه می‌شود می‌تواند منجر به فلج شدن آن‌ها نیز شود. این اثر می‌تواند باعث شود ماهیچه ضعیف شود به‌طوری‌که دیگر خودش نتواند منقبض شود.  

 

افتادگی صورت

برخی خانم‌ها می‌گویند که پس از بوتاکس بخش‌های خاصی از صورت آن‌ها آویزان و افتاده شده است. افتادن پلک، بخش‌هایی از صورت و یا تمام آن در میان افتادگی‌های گزارش‌شده‌ی ناشی از بوتاکس هستند.

 

تزریق کشنده

ضرر بوتاکس

آخرین اما مهم‌ترین مورد از معایب بوتاکس این است که گاهی بر اثر تزریق بوتاکس شاهد مرگ افرادی بوده‌ایم. باوجودی که این موضوع بسیار کم پیش می‌آید اما کودکان یا بزرگ‌سالانی بوده‌اند که برای درمان یا زیبایی تزریق بوتاکس داشته و مرده‌اند. به نظر می‌رسید در این موارد دارو به بخش‌هایی دیگر از بدن واردشده و باعث واکنش‌های شدیدی می‌شود، مانند نارسایی تنفسی. درنهایت این واکنش منجر به مرگ فرد خواهد شد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040