۸ شهريور ۱۳۹۴

6 حقیقت شگفت انگیز درباره میگرن

۸ شهريور ۱۳۹۴ 1844 بازدیدکننده 0 نظر
6 حقیقت شگفت انگیز درباره میگرن در این مقاله می خوانید

چیزهای زیادی وجود دارد که درباره‌ی میگرن نمی‌دانید. شاید با خواندن این مقاله از این حقایق شگفت‌زده شوید. ...

6 حقیقت شگفت انگیز درباره میگرن

میگرن با خطر خودکشی در ارتباط است

میگرن

مطالعات متعددی نشان می‌دهند که میگرن با افزایش احتمال تصمیم برای خودکشی در فرد و یا حتی انجام خودکشی ارتباط مستقیم دارد. خطر خودکشی در افرادی که میگرن آن‌ها همراه با هاله یا فلاش‌هایی از نور و یا علائم دیگری که با سردرد می‌آیند است بیشتر می‌باشد.

 

داروهای شما ممکن است میگرن را بدتر کنند

میگرن

باوجودی که داروها برای کمک به کاهش درد میگرن هستند اما در بعضی مواقع این راه‌حل نتیجه‌ی برعکس دارد. مصرف زیاد داروهای میگرن می‌تواند منجر به شرایطی شود که به‌عنوان " سردردهای ناشی از استفاده‌ی زیاد قرص " شناخته می‌شوند و یک چرخه از سردردهای شدید را سریعاً درست کند.

 

شرایط هوایی و میگرن بر هم اثر دارند

میگرن

در روزهایی که آفتاب شدید است نسبت به‌روزهای دیگر احتمال میگرن بالا می‌رود. فاکتورهای مرتبط به هوا مانند فشار جو و رطوبت نیز بر میگرن اثرگذارند.

 

میگرن با بیماری‌های جدی دیگر نیز ارتباط دارد

میگرن

احتمال سکته و دیگر مشکلات قلبی عروقی در افراد مبتلا به میگرن در مقایسه با افراد دیگر بیشتر است. خصوصاً در زنان بالای 35 سال که میگرن آن‌ها با هاله‌های نور همراه است احتمال سکته بالاتر است، به‌ویژه آن دسته از خانم‌هایی که سیگار می‌کشند و یا از داروهای ضدبارداری خوراکی استفاده می‌کنند.

 

کاهش سطح استرس باعث میگرن می‌شود

میگرن

پس‌ازاینکه حالت روحی یک فرد از ناراحتی یا نگرانی به شادی یا آرامش تغییر کند بیست درصد احتمال سردرد او بیشتر می‌شود. این تغییر ناگهانی ممکن است بر اثر کاهش ناگهانی سطح برخی هورمون‌ها باشد.

 

رابطه‌ی جنسی می‌تواند محرک میگرن باشد

میگرن

فعالیت فیزیکی شدید، ازجمله رابطه‌ی جنسی، و گاهی حتی تحریک جنسی می‌تواند موجب تحریک میگرن شود. اغلب این نوع میگرن در میان مردان جوان و میان‌سال رایج است و اغلب با افزایش سن فرد از بین می‌رود.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040