۲۵ مرداد ۱۳۹۴

نکاتی برای کمک به تسکین کمردرد

۲۵ مرداد ۱۳۹۴ 1814 بازدیدکننده 0 نظر
نکاتی برای کمک به تسکین کمردرد در این مقاله می خوانید

کمردرد شدید مشکلی رایج است و می‌تواند روی کار، زندگی و تفریحات شما اثر بگذارد. گام‌هایی وجود دارد که می‌توانید برای مدیریت نشانه‌های کمردرد انجام دهید. ...

نکاتی برای کمک به تسکین کمردرد

قوز نکنید

 تسکین کمردرد

یکی از مهم‌ترین علت‌های کمردرد نشستن نامناسب است. زمانی که به حالت نامناسبی می‌نشینید فشاری که روی کمر شما وارد می‌شود سبب فشار بیشتر روی مفاصل، ماهیچه‌ها و دیسک‌ها شده و سبب بروز درد می‌شود.

 

ورزش کنید

 تسکین کمردرد

شاید در ابتدا کمی سخت باشد اما ثابت‌شده است ورزش برای بیشتر کمردردها مفید می‌باشد. ورزش کمک می‌کند ماهیچه‌های ستون فقرات قوی شده و گردش خون در مفاصل و دیسک زیاد شود و به شما حس بهبود می‌دهد.

 

به دنبال درمان جادویی نباشید

 تسکین کمردرد

همه‌ی ما تبلیغاتی دیده‌ایم که برای درمان‌های جادویی کمردرد هستند. مثلاً مالیدن پمادهایی روی کمر یا خرج کردن پول برای ابزارهای کششی پرطرفدار همگی مؤثر به نظر می‌رسند، اما شواهد نشان می‌دهند بسیاری از این درمان‌ها فایده‌ای ندارند.

 

روی یک تشخیص خاص تمرکز نکنید

 تسکین کمردرد

بیش از 85 درصد از کمردردها می‌توانند بدون هیچ علت خاصی باشند. این یعنی علت اصلی کمردرد شما می‌تواند در یک بخش خاص از بدن یا براثر مشکل خاصی نباشد. یا وجودی که بیشتر تست‌های تشخیص کمردرد می‌توانند استخوان‌ها، دیسک‌ها و مفاصل را با جزئیات نشان دهند اما هیچ آزمایشی نمی‌تواند علت دقیق درد شما را صد در صد درست تعیین کند.

 

وسایل سنگین بلند نکنید

 تسکین کمردرد

یکی از علل عمده‌ی کمردرد بلند کردن مکرر اشیای سنگین است.

 

زیاد دولا نشوید

 تسکین کمردرد

یکی از دلایل رایج دیگر کمردرد خم شدن مکرر به سمت جلوست. زیاد دولا شدن می‌تواند سبب افزایش فشار روی دیسک‌های کمر شده و موجب کمردرد شود. کمتر دولا شوید و حتماً ورزش‌هایی برای کمر انجام دهید که تمرکز آن‌ها روی خم شدن به عقب باشد. این کار به شما کمک می‌کند تا میان خم شدم کمر به جلو و عقب تعادل برقرار شود.

 

به داستان‌های ترسناک دیگران گوش ندهید

 تسکین کمردرد

شما این سناریو را می‌دانید: کمردرد شدید دارید، در مطب دکتر منتظر نوبتتان هستید، فرد کناری شما ده دقیقه از یکی از اقوامش می‌گوید که کمردرد داشته و نیاز به جراحی پیداکرده اما پس از جراحی درد او هنوز برطرف نشده است. از گوش دادن به این داستان‌های ترسناک خودداری کنید. بیشتر کمردردها برای زمان کمی باقی می‌مانند و می‌توان با ورزش و درست نشستن آن‌ها را کنترل کرد.

 

درمان‌های انفعالی را امتحان نکنید

 تسکین کمردرد

شاید با درمان‌های انفعالی مانند گرما، یخ یا برخی درمان‌های حرارتی در فیزیوتراپی احساس بهتری داشته باشید اما اغلب تأثیر آن‌ها موقت است. بیشتر تحقیقات نشان می‌دهند ورزش کردن و صحیح نشستن درمان‌های مؤثر برای کمردرد هستند. با مراجعه به فیزیوتراپی می‌توانید متوجه شوید کدام ورزش‌ها برای شرایط شما مناسب‌اند.

 

سیگار نکشید

 تسکین کمردرد

اگر سیگار می‌کشید حتماً از عوارض منفی آن روی سلامت خود نیز شنیده‌اید. برخی تحقیقات نشان می‌دهند سیگار کشیدن احتمال کمردرد را افزایش می‌دهد. با یک پزشک مشورت کنید تا به شما برنامه‌ای بدهد که سیگار خود را ترک کرده و به تسکین کمردرد خود کمک کنید.

 

منتظر نمانید تا درد خودش برطرف شود

 تسکین کمردرد

اگر درد شما بیش از یک تا دو هفته طول کشید حتماً نزد پزشک یا فیریوتراپیست بروید. باوجودی که دوست دارید درمان را خودتان انجام دهید اما هرچه سریع‌تر درمان مناسب و جدی را شروع کنید شانس بهبود و بازگشت به وضعیت عادی برای شما بیشتر است.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040