۲۱ مرداد ۱۳۹۴

چگونه روی بهتر جذب بدن می شود

۲۱ مرداد ۱۳۹۴ 4223 بازدیدکننده 0 نظر
چگونه روی بهتر جذب بدن می شود در این مقاله می خوانید

باوجودی که همه‌ی روی موردنیاز بدن خود را از مکمل‌ها یا منابع غذایی تأمین می‌کنید، مطمئن باشید می‌دانید این ماده با مواد دیگر چه واکنشی داشته و چگونه بهتر جذب بدن می‌شود. ...

چگونه روی بهتر جذب بدن می شود

روی یک ماده‌ی مهم است که در غذاهایی مانند آجیل و گوشت گاو یافت می‌شود. روی برای تعداد زیادی از عملکردهای سلامت در بدن لازم و ضروری است، ازجمله نگهداری از سیستم ایمنی و بهبود زخم‌ها.

 

مرحله‌ی یک

جذب روی در بدن

تخم‌مرغ، گوشت و غذاهای دریایی بخورید. روی در این غذاها بیشتر در دسترس است یعنی بدن شما می‌تواند به‌آسانی آن را جذب کرده و استفاده نماید. زیرا پروتئین‌های حیوانی سبب بهبود جذب روی می‌شوند. در مقابل سبزیجات سرشار از روی، مانند غلات، دارای درصد زیادی از فیتیک اسید هستند که جذب روی در بدن را کاهش می‌دهد.

 

مرحله‌ی دو

جذب روی در بدن

اگر منبع اصلی تأمین روی برای شما به‌جای غذای طبیعی از طریق مکمل‌های غذایی است حتماً مکمل غذایی روی خود را با یک وعده‌ی غذایی یا میان وعده بخورید. استفاده از موادی مانند روی یا آهن با غذا سبب می‌شود توانایی بدن برای جذب و استفاده از آن‌ها افزایش یابد.

 

مرحله‌ی سه

جذب روی در بدن

زمانی که مکمل روی خورده‌اید و یا از غذاهای سرشار از روی استفاده می‌کنید از خوردن غذا و مکمل‌های دارای کلسیم خودداری کنید. مکمل‌های کلسیم مانع جذب روی در بدن می‌شوند. تحقیق انجام‌گرفته در آمریکا نشان داده است که مصرف شیر و محصولات لبنی مشابه که کلسیم زیاد دارند جذب روی در بدن را به میزان زیادی کاهش می‌دهند.

 

مرحله‌ی چهار

جذب روی در بدن

داروهای خود را با پزشکتان مرور کنید. داروهای ادرارآوری که بر مبنای تیازید هستند از طریق ادرار مکرر تا 60 درصد سبب کاهش روی در بدن شما می‌شوند. در ضمن بسیاری از انواع آنتی‌بیوتیک‌های رایج مانند تتراسایکلین نیز مانع جذب روی در بدن می‌شوند.

 

هشدار

از مکمل‌های غذایی که از روی سولفات تهیه‌شده‌اند استفاده نکنید. باوجودی که این مکمل‌ها ارزان‌قیمت هستند اما امکان جذب آن‌ها در بدن از همه نوع دیگر کمتر است و احتمال بیشتری برای ایجاد اختلال در دستگاه گوارش دارند.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040