۹ تير ۱۳۹۴

پاهایتان چه چیزهایی درباره ی سلامتی شما می گویند؟

۹ تير ۱۳۹۴ 2043 بازدیدکننده 0 نظر
پاهایتان چه چیزهایی درباره ی سلامتی شما می گویند؟ در این مقاله می خوانید

از کمبود ویتامین گرفته تا مشکلات تیروئید، پاهای شما می‌تواند اطلاعاتی بیشتر از انتظار شما  درباره‌ی سلامتی‌تان به شما بگوید. درباره‌ی برخی چیزهایی که پاها درباره‌ی سلامت بدن به ما می‌گویند در اینجا مطالعه کنید. ...

پاهایتان چه چیزهایی درباره ی سلامتی شما می گویند؟

ریزش مو

شاید پاهایی خیلی پرمو نداشته باشید اما از دست دادن کامل موهای بخشی از پا و انگشتان می‌تواند نشانه‌ای از این موضوع باشد که گردش خون درستی ندارید. خصوصاً اگر این ریزش مو روی پاست این احتمال زیاد است. کاری که می‌توانید انجام دهید؟ ضربان روی مچ پای خود را امتحان کنید. اگر نتوانستید آن را پیدا کنید نزد پزشک بروید.

 

سردی پا

سردی پا

کم‌کاری تیروئید و یا یک غده‌ی فعال تیروئید می‌تواند بهروش‌های مختلفی روی بدن شما اثر بگذارد، ازجمله پاهایتان. آیا همیشه پاهای شما سرد است؟ اگر علائم دیگر کم کاری تیروئید را نیز مشاهده کردید، ازجمله خشکی مو و پوست، خستگی و افزایش وزن بی‌دلیل، با دکتر مشورت کنید.

 

انگشتان متورم و دردناک

انگشتان متورم

یک انگشت بزرگ و دردناک مشخصه‌ای از نقرس است. در حقیقت افراد بسیاری از روی مشکلی که با انگشت متورم خود دارند متوجه نقرس می‌شوند. نوعی از آرتروز یعنی نقرس بر اثر افزایش سطح اسید اوریک در گردش خون ایجاد می‌شود. اگرچه گاهی نقرس مرتبط با زیاد بودن مصرف گوشت است اما تنها یک مورد از هر ده مورد مبتلابه بیماری مرتبط با رژیم غذایی است.

 

پوست خشک و پوسته‌پوسته

خشکی پوست پا

نیازی نیست یک بازیکن حرفه‌ای باشید تا پاهایتان مانند پای ورزشکاران شود. اگر متوجه شدید پوست پای شما خشک و پوسته‌پوسته است و می‌خارد، خصوصاً بین انگشتان، شاید علت آن عفونت قارچی باشد. با یک محلول خانگی آن را درمان کنید و اگر مؤثر نبود نزد پزشک بروید.

 

پاهای بدبو

پاهای بدبو

خوشبختانه داشتن پاهای بدبو لزوماً نشانه‌ای یک بیماری نیست. همان‌طور که انتظار می‌رود اغلب این موضوع علامتی از بهداشت نامناسب است. مرتباً پاهای خود را بشویید. از جوراب‌های پنبه‌ای استفاده کنید  و اگر میزان تعریق شما زیاد است یک جوراب تمیز همیشه همراه داشته باشید. نکته‌ی آخر اینکه هرروز یک کفش نپوشید.

 

مشکل در راه رفتن

مشکل در راه رفتن

اگر ایستادن روی پا برای شما سخت است مشکلات متعددی ممکن است در این امر دخالت داشته باشند. مشکل در جذب کلسیم، شکستگی تشخیص داده نشده و بی‌اشتهایی بزرگ‌ترین آن‌ها هستند. اگر در راه رفتن مشکل‌دارید بهترین درمان مشورت با پزشک است.

 

گرفتگی مکرر ماهیچه‌ها

گرفتگی مکرر ماهیچه‌ها

اگر اغلب ماهیچه‌های شما می‌گیرد اما گرفتگی یا جراحت آن به نظر می‌رسد مربوط به خود ماهیچه نباشد، ممکن است دچار کم‌آبی شده‌اید و یا کمبود ویتامین و یا مواد معدنی دارید. کمبود میزان پتاسیم، کلسیم و حتی سدیم در خون می‌تواند سبب این گرفتگی‌های دردناک در ماهیچه‌ها شود.

 

بی‌حسی بی‌دلیل

بی‌حسی در پا

اگر در پاهای خود احساس بی‌حسی می‌کنید ممکن است دلایل متعددی وجود داشته باشد. یکی از آن‌ها نشستن طولانی‌مدت است اما می‌تواند نشانه‌ای از بیماری‌های جدی‌تر نیز باشد مانند ام‌اس، آسیب‌دیدگی عصب‌ها و فیبرومیالژیا.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040