۴ تير ۱۳۹۴

7 علامت حمله قلبی که زنان نباید به آن بی توجه باشند

۴ تير ۱۳۹۴ 2067 بازدیدکننده 0 نظر
7 علامت حمله قلبی که زنان نباید به آن بی توجه باشند در این مقاله می خوانید

مشکلات قلبی به‌سادگی با بیماری‌های دیگر اشتباه گرفته می‌شوند، مانند مشکلات گوارشی. علائم زیر را چک کنید تا هیچ علامت هشداردهنده‌ای را از قلم نیندازید. ...

7 علامت حمله قلبی که زنان نباید به آن بی توجه باشند

احساس سوزن سوزن شدن هر دو دست یا پا

علائم حملات قلبی

اغلب این علامت نشانه‌ی آرتروز یا مشکلات عصب در گردن است. اما باید در ابتدا آن‌ها را برای مشکلات قلبی بررسی کنید. اگر هرگونه حس خواب‌رفتگی یا سوزن سوزن شدن در اندام خود داشتید حتماً نزد پزشک بروید.

 

حالت تهوع/ استفراغ

علائم حملات قلبی

اگر حالت تهوع شما با علائم دیگری از مشکلات قلبی همراه بود، مانند تنگی نفس، عرق سرد و یا درد در پشت یا قفسه‌ی سینه، باید نزد پزشک بروید.

 

تنگی نفس/ تندی ضربان قلب

علائم حملات قلبی

تشخیص تفاوت میان حمله‌ی قلبی و وحشت‌زدگی دشوار است، زیرا علائم مشترکی دارند. برخی می‌گویند وحشت‌زدگی در پی حادثه‌ای هراس‌آور می‌آید و می‌تواند شامل علائمی مانند لرزش، ترس شدید و حس درماندگی باشد. اغلب این نشانه‌ها ناگهانی پدیدار می‌شوند و پس از پنج دقیقه از بین می‌روند، درحالی‌که علائم حمله‌ی قلبی به‌آرامی شروع‌شده و زمان زیادی می‌ماند.

 

درد در فک

علائم حملات قلبی

اگر دچار حمله‌ی قلبی شوید فک شما نیز دردناک می‌شود زیرا عصب‌های متصل به فک نزدیک به اعصاب قلب هستند. اگر درد ثابت باشد شاید در دندان‌هایتان مشکل داشته باشید. اما اگر درد متناوب بوده و در زمان استفاده از فک شدیدتر شود احتمال زیادی دارد که مربوط به قلب باشد.

 

سرگیجه/ سردردهای خفیف

علائم حملات قلبی

داشتن ضعف بدون هیچ دلیلی ( مانند کار شدید و یا کم‌آبی بدن ) ممکن است به این معنی باشد که خون کافی به قلب شما نمی‌رسد، خصوصاً اگر از تنگی نفس و عرق سرد نیز رنج می‌برید.

 

احساس ناراحتی یا سوزش در پشت یا قفسه‌ی سینه

علائم حملات قلبی

اغلب افراد حمله‌ی قلبی را با حس نفس‌تنگی، سنگینی و فشار توصیف می‌کنند. این درد شدید یا ناگهانی نیست و ممکن است هفته‌ها بیاید و برود. درنتیجه اغلب با مشکلات گوارشی یا معده اشتباه گرفته می‌شود. اگر کمی پس از خوردن غذا درد نیامد، اگر اغلب سوءهاضمه ندارید و یا علائمی مانند حالت تهوع نیز دارید بهتر است با پزشک علائم خود را در میان بگذارید.

 

خستگی زیاد

علائم حملات قلبی

اگر نمی‌توانید راحت راه بروید و یا حس می‌کنید دوست دارید در میان فعالیت‌های روزانه‌ی خود استراحت داشته باشید، شاید این نشانه‌ای باشد که خون به‌سرعت لازم به قلب شما نمی‌رسد.

 

مطالب دیگری که ممکن است بپسندید

نظر کاربران

  شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر بدهید.

  کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.


  نام :
  ایمیل:
  متن مورد نظر:

  عضویت در خبرنامه wiki5040